MİLLİ TAKIM KALE SAVAŞLARI ! ALTAY BAYINDIR UĞURCAN ÇAKIR DEĞERLENDİRMESİ

Milli takımın ve süper ligin iki başarılı kalecisi ve durum karşılaştırması kim daha iyi ? Kim milli takımın kalecisi olmayı daha çok hak ediyor? Trabzonspor ve Fenerbahçe taraftarlarının en çok tartıştığı konuya açıklık getirdik ve durum değrelendirmesi ortaya koyduk.

 0
MİLLİ TAKIM KALE SAVAŞLARI ! ALTAY BAYINDIR UĞURCAN ÇAKIR DEĞERLENDİRMESİ

Sporseverlerin en çok tartıştığı konu Uğurcan çakır mı Atay bayındır mı ?

Son 2 sezonun verilerine bakacak olursak Uğurcan Çakırın bariz bir üstünlüğü var peki bu yıl?

A milli takımın iki başarılı eldiveni hakkınıda bir sürü karşılaştırma var:

Altay daha iyi,Uğurcan daha iyi,ikiside iyi,geçen yıl Uğurcan dı bu yıl Altay ... Peki bu konuda antrenörler ne düşünüyor? Milli takımın eski kaleci antrenörü bu konuda önemli açıklamalar yaptı :

Trabzonspor ve Fenerbahçenin eski kaleci antrenörü  Alper Boğuşlu;Demirören haber ajansına yaptığı açıklamada iki kaleciden de övgüyle bahsetti Altay ve Uğurcanınn arasındaki tek farkın yaşları olduğunu dile getirdi.Altay ve Uğurcan ise milli takımda rekbet içinde olsalar da arkadaş olduklarını dile getiriyorlar ama sosyal medya hesplarından birbirlerini takip etmiyor oluşları da ayrı bir olay :)

Evet sözü uzatmadan istatistiklere bakacak olursak :

Omuz sakatlığından dolayı sahalardan yaklaşık 3,5 ay uzak kalan başarılı file bekçisi Altay Bayındır ,Berkeden eldivenleri almasıyla müthiş bir performans ortaya koydu .Fenerbahçenin son 3 maçında 9 puan almasında büyük paya sahip olan 23 yaşındakı Altay Bayındır kalesine gelen 18 şutun 16 sında golün kaleye girmesini engelledi .

Trabzonsporun zirvedeki konumunda büyük emeğe sahip olan Uğurcan Çakır ise çıktığı 26 maçta 44 şutun kalesine girmesini engelledi.Ve yüzde 84 lük bir kurtarış yüzdesi yakaldı.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow