Mutlak Sonuç: Mutluluk

Mutluluk, bir çoğumuz için hayatın anlamı.

 0
Mutlak Sonuç: Mutluluk
mutluluk

İnsanlık arzuları olmadan hayatına devam edemez. Kişi mutlu olmak istiyorsa, ona mutlu bir yaşam sağlayacak arzularını mutlaka keşfetmelidir. Hayatımızı sürdürmemize yardımcı olan bu arzulardan bazıları ilişkilerimizde kabullenmek, iyi bir aile hayatı ve güçlü sosyal ilişkiler olabilir. Bu arzuları tatmin etmeye çalışmanın benim için mutluluğa ulaşmak için büyük bir anlamı var.

Öncelikle, bu arzum hakkında ne kadar utanmış olsam da, insanlardan her durumda düşüncelerimi ve tavırlarımı kabul etmelerini bekleme takıntım var. Evet, bu iyi bir özellik değil ve bazen beni antipatik bir insan yapıyor ama biri tarafından kabul edilmeye çalışmak size de mutluluk verebilir. Ayrıca, sizi tanıyarak ve her şeyi kabul ederek birini sevmeyi başarırsanız, bence bu mutlak mutluluktur.

Dahası, bana öyle geliyor ki, aile mutluluğun temel kaynağı. Elbette, her zaman iyi biri olamıyorum ve bazen onları üzüyorum ama onları üzülmeye dayanamıyorum. Bu nedenle onları mutlu etmek için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyorum. Sonuç olarak mutlu yüzleri gördüğümde çok mutlu oluyorum.

Üçüncüsü, arkadaş sahibi olmak hayatın en anlamlı yönlerinden biridir. En azından birinin çok yakın en az bir arkadaşı olması gerektiğine inanıyorum. Mesela yalnızlığa tahammül edemiyorum ve tüm kalbimi bu sıcakkanlı arkadaşlarla paylaşamazsam, asla mutlu olamayacağıma inanıyorum. Sonuç olarak, eğer benim gibi hissediyorsanız, mutlu olmak için yakın ilişkilerinizi geliştirmeye değer.

Özetlemek gerekirse, insanın ömrü kısadır ama insana mutlu olmak için pek çok arzu verilir. Dahası, kişi bu kısa hayatının anlamını keşfetmek istiyorsa, onu arzularında aramalıdır. Bulsa da bulmasa da, sadece arayarak mutluluğu tadacaktır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow