MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN 5 NETFLIX YAPIMI!

Bazen bir hafta sonu ya da işten/okuldan geldiğiniz akşamlarda bir şeyler izlemek istersiniz. Fakat ne izleyeceğinize karar veremezsiniz. İşte tam olarak o anlarda mutlaka izlenmesi gereken 5 Netflix yapımını sizin için burada topluyorum!

evaeva
 0

1. WHEN THEY SEE US - Suç/Dram

WHEN THEY SEE US - Suç/Dram

Yönetmen Ava DuVernay tarafından yönetilen bu 4 bölümlük mini dizi, The Central Park Five olayını anlatmaktadır.  Netflix yapımı olan bu mini dizi, Central Park'ta işlenen bir tecavüz ve darp olayında siyahi çocukların maruz kaldıkları haksızlıkları ve hayatlarını etkileyecek olan sonuçları konu edinen bir gerçek hikaye. Yaşanılan ızdırabı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu yapım mutlaka izlenmesi gereken mini dizilerden biri.

2. ALICE IN BORDERLAND - Gerilim/Bilim Kurgu

ALICE IN BORDERLAND - Gerilim/Bilim Kurgu

Alice in Borderland, Haro Aso'nun aynı adlı mangasına dayanan 2020 Japon bilim kurgu-gerilim Netflix dizisidir. Aniden şehirdeki herkes kaybolmasıyla kendilerini gizemli bir dünyada bulan arkadaşlar, hayatta kalmak için oyunlar oynamak zorundadır. Bu paralel evrende hayatta kalmak için vizeye ihtiyaç duyulmakta ve vizeler hayatta kalabilme sonucuna bağlı oyunlardan kazanılmaktadır. Oldukça sürükleyici olan japon dizisi Alice in Borderland; bilim kurgu, hayatta kalma ve gerilim sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

3. THE HAUNTING OF HILL HOUSE - Gerilim/Korku

THE HAUNTING OF HILL HOUSE - Gerilim/Korku

Korku türünün ustalarından Shirley Jackson’ın 'Tepedeki Ev' adlı romanından uyarlanmış olan bir dizidir. Korku türünde imza attığı başarılı filmlerle adını duyuran yönetmen Mike Flanagan hem senaryosunu kaleme almış, hem de yönetmen koltuğunda oturmuştur. Crain Ailesi, hayallerindeki eve çok benzeyen Tepedeki Ev'e taşınırlar ve olaylar bununla başlar. Hugh, eşi Olivia ve Steven hariç diğer 4 çocuk evden garip sesler duymaya başlarlar. Sesler her geçen gün artmakta ve beraberinde görüntüler de getirmektedir. Bir gün evde büyük bir trajedi yaşanır ve Hugh çocukları da alarak evden ayrılır. Evden ayrılmasının üstünden tam 26 yıl geçer ve 5 kardeşin evin lanetiyle yüzleşmesi gerekmektedir. Korku severler için şaheser sayılabilecek bu yapım mutlaka izlenmesi gereken bir Netflix dizisi.

4. BIOHACKERS - Dram/Gerilim

BIOHACKERS - Dram/Gerilim

Christian Ditter tarafından oluşturulan bu yapım içinde bilim, aşk, arkadaşlık ve oldukça ürkütücü gerçekleri barındırmaktadır. Bir tıp öğrencisi olan Mia, Almanya'nın en iyi üniversitelerinden birine girer. Geçmişte yaşadığı bir aile trajedisinin arkasındaki sır perdesini aralamak için ünlü biyolog Prof. Lorenz ile bağlantıyı kurmaya çalışır. Arzuladığı intikam duygusu onu yasadışı genetik deneyler dünyasına dahil eder. Çarpıcı gerçekler ile yüzleşmek zorunda kalacağınız bu dizi, biyoloji ve deneylerle ilgileniyorsanız mutlaka izlenmesi gereken bir Netflix yapımı.

5. FORGOTTEN - Gizem/Gerilim

FORGOTTEN - Gizem/Gerilim

Forgotten, Jang Hang-jun tarafından yönetilen ve yazılan 2017 Güney Kore psikolojik gerilim filmidir. Dramın, gerginliğin peş peşe geldiği bu dizide içinde bulunan gizem son ana kadar sizi şaşırtacaktır. Jin-seok'un büyük hayranlık duyduğu abisi Yoo-seok bir gün gözlerinin önünde kaçırılır ve günlerce süren aramaların sonunda geri döner. Fakat abisi kaçırıldığı o 19 güne dair hiçbir şey hatırlamamaktadır ve bu olaydan sonra abisi bambaşka biri olur. Abisinin değişimine şaşıran Jin-seok bu değişimin ardındaki sır perdesini aralamaya kararlıdır. Böylece bizi şok edececek bir gizemin içine dalacağımız bu film, mutlaka izlenmesi gereken bir Netflix yapımı.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow