Mutluluğun Altın Kuralları

Mutlu olmak için sebep arandığı sürece mutluluk bizi bulmaz. Küçük şeylerden mutlu olmayı bilmeliyiz. Evet ülke olarak çok mutsusuz yaşadığımız dünya ilerde çocuklarımıza bırakmak istediğimiz bir dünya değil. Bize bırakılan dünya temizdi belki biz onlara kirli bir dünya bırakacağız ama herşeyi dert etmemize gerek yok değil mi? Yada aşk hayatımızda yolunda gitmeyen şeyler mi var bırakın gitmesin ne kadar uğraştıysak değişmeyen şeyler var demek ki belki de birbirinize uygun değilsinizdir. İş hayatımızda o kadar harika değil tabi ki yada ülkelerdeki savaşlar ,bitmeyen virüsler, hastalıklar küreselleşen bir dünya hepsi bizi üzen şeyler.. Biz bunları yarını düşündükçe bugünümüzü yaşayamıyoruz. Tabiki de hayat hiç kolay değil resmen hayatta kalmak için mücadele veriyoruz bu dönemlerde. Geçim sıkıntımız, yetmeyen maaşlarımız, işsizliğimiz, ödenmemiş kredi taksitleri herşey üst üste geliyor. Bu aralar mutlu olmak için bazı altın kurallara başvuruyorum.

 0
Mutluluğun Altın Kuralları

Mutluluğumuza gölge düşüren herşeyi şuan bir anlık unutalım.

* Bizi mutsuz eden herşeyi gözümüzde bir tabla gibi canlandıralım sonra yavaşça onu zihnimizde küçülterek yok edelim.

* Bir söz vardır pireyi deve yapmak diye bunu kendimize yapmayalım ufak şeyleri büyütmeyelim bırakın elalem ne der i kimsenin umrunda değiliz. Birgün konuşur ikinci gün unuturlar.

* Eleştirileri kabul edelim ama asla çok kötüyüm hiçbirşeyi yapamıyorum duygusuna kapılmayalım çünkü bu bize zihnimizin oynadığı bir oyun.

* Bardağa dolu tarafından bakalım en büyük hatamızda bile iyi tarafını bulalım onu düşünelim bize göre hatadır ama belkileri o bardakta ki güzel şeylerle ilgileniyordur belki sadece.

* En iyisi olmamıza gerek yok biz olalım yeter kendi düşünceleriniz olsun kendi hatalarınız olsun boşverin kimse yanınızda olmasın kendi kararlarınızla mutlu olun.

* Aile herşeydir ailemizle herşeyi paylaşalım ki yalnızlık duygusu bize yaklaşamasın.

* Depresyona girip kara kara düşünmek yerine kendinizi sokağa atın inanın temiz hava herşeyin üstesinden gelir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow