NBA'de AŞI KRİZİ!!!

Bilindiği gibi NBA sezonu başlamak üzere ve Amerika'da yeni gelen karar neticesinde aşı olmamış kişiler kapalı etkinliklerdeki faaliyetlerde yer alamayacak. Bu durumda aşı olmayı kabul etmeyen süperstarların durumu merak konusu. Bu konuya dair detaylar haberin devamında, iyi okumalar dilerim.

 0
NBA'de AŞI KRİZİ!!!

ABD'de Durumlar

ABD artan mutasyon ve vaka sayıları neticesinde kapalı alanlardaki önlemlerini arttırdı ve kapalı alandaki etkinliklere aşısız kişilerin katılamayacağını açıkladı.

Aşı Karşıtı Basketbolcularda Son Durum Nedir

Başta süperstar Kyrie İrving ve Andrew Wiggins gibi isimler olmak üzere birçok Nba oyuncusu aşı olmayı reddetmişti. Hatta medya bu isimlerden bazılarını insanlara aşı olmayın yönünde organize ettiği konusunda suçlamıştı. Fakat basketbolcular bunu yalanlayarak sadece aşı olmak istemiyorum eğer ki zorlamaz iseniz de olmayacağım, bu kendi kişisel kararım beni ilgilendirir şeklinde açıklama yapmışlardı

Basketbol Klüplerinin Konu Hakkındaki Düşünceleri

Brooklyn Nets yetkilileri bu kriz karşısında önlerine sadece iki yol çizebilmiş durumdalar. Birincisi eyaletlere göre farklılık gösteren yasaları da düşünerek Kyrie'yi iç saha maçlarında yani Brooklyn'de oynatmayarak sadece deplasman maçlarında oynatmaları, ikinci yol ise daha önce de bir çok sansasyon yaratacak olay ile gündeme gelen süperstarı ile yollarını ayırmak. Takımda Kevin Durant ile birlikte James Harden gibi 2 çok büyük hatta alanlarında en iyi oyuncuların bulunması da bu kararın arkasında durabilmeleri konusunda ellerini rahatlatıyor.

 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow