Neden Aldatılırız?

Neden Aldatılırız? Aldatmanın altında bir çok sebep olabilir. Hatta hiç bir sebep de olmayabilir. İnsanlar doğası gereği oldukça sosyalleşme ihtiyacı duyar.

 0
Neden Aldatılırız?
Neden Aldatılırız?

Neden Aldatılırız? 

Aldatmanın altında bir çok sebep olabilir. Hatta hiç bir sebepte olmayabilir.

İnsanlar doğası gereği oldukça sosyalleşme ihtiyacı duyar. Bazı kişiler bir ilişki içerisindeyken sosyalleşme ihtiyacını arkadaşları, ailesi, iş ortamı ya da farklı grup etkinlikleri ile karşılamayı tercih eder. Bazı kişiler ise aldatma gibi davranışlarla bu ihtiyacı karşılamaya çalışır. Fakat bu çok da sağlıklı bir davranış değildir. Çünkü aldatma davranışı aslında bir ihtiyaç değil haz arama duygusudur. Aldatan kişi ise büyük ihtimalle bir heyecan arayışı içerisindedir.

İlk aldatma bir çok kişide zihinsel olarak başlar ve devamında fiziksel olarak devam eder.Aldatan kişi heyecan arayışı ile başlayıp eyleme geçirdiği aldatma durumundan sonra, aradığı haz duygusunu bulabilmiş ise kişi bu davranışına devam edecektir. Eğer bulamamış ise de aramaya devam edicektir. Yani kişi zihinsel ya da fiziksel olarak bu arayışa girdiyse büyük ihtimalle devamını getirecektir.

Yapılan araştırmalarda aldatan kişilerin büyük çoğunluğunun çevresinde de aldatan insanların bulunduğu sonucuna varılmıştır. Bu tarz çevreye sahip kişilerin etrafında da kendisine ilgi gösteren kişilerin varlığı aldatma eyleminin oluşmasında oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir. Yani aldatma davranışının normalleştirildiği bir çevreye sahip kişiler, kendi ilişkilerinde mutluyken bile aldatabilirler. 

Aldatma eylemi tek kişlik bir eylem olsada sonuç olarak durumdan üç kişi etkilenir. Unutulmamalıdır ki hiç kimse bir başkasının eylemlerinden sorumlu değildir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow