Neden Çillerimiz ve Benlerimiz Var?

Vücudumuzdaki melanin taneciklerinin birçoğu bir araya gelip derimizin biraz altına yerleştikleri zaman bir ben oluştururlar. Benler çeşitli büyüklüklerde olabilirler.

 0
Neden Çillerimiz ve Benlerimiz Var?
Neden Çillerimiz ve Benlerimiz Var?

Neden Çillerimiz ve Benlerimiz Var? 

Vücudumuzdaki melanin taneciklerinin birçoğu bir araya gelip derimizin biraz altına yerleştikleri zaman bir ben oluştururlar. Benler çeşitli büyüklüklerde olabilirler. Hatta bazıları siğil gibi kabarık olabilir. Ama şimdiye dek hiç kimse neden benlerimiz olduğunu tam olarak anlayamamıştır.

Benler derinin renginin değiştiği yerlerde oluşur. Bebeklerin pek azının doğduğunda beni vardır; benler çocuklarda üç dört yaşlarında belirmeye başlar. Benler renk hücrelerinde ya da kan damarlarında düzensizlik nedeniyle de oluşabilirler. Pek çok değişik boyda olurlar. Yassı ya da kabarık olanları vardır.

Benler gibi çiller de çok miktarda meleninin derimizin üzerinde bir yerde toplanmasıyla oluşur. Bazılarımızın çilleri güneşte durma sonucu oluşur ve çoğu kez öylece kalırlar. Beyaz tenli insanlar daha kolay çillenirler, esmer tenli insanlarda ise çil az oluşur.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow