Neden LinkedIn Kullanmalıyız?

İş bulmak, iş vermek veya iş hayatındaki önemli gelişmeleri takip etmek için kullanılan Linkedin, dünyanın en geniş profesyonel iş ağıdır.

ikik
 0

1. LinkedIn Nedir?

LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformudur.

Aralık 2002‘de ABD’de kurulan Linkedin’in web sayfası 5 Mayıs 2003‘te kullanıma açılmıştır. 

2. Nasıl kullanılır?

Tüm sosyal ağlarda olduğu gibi Linkedin’de de bir e-posta adresinizin olması kayıt için zorunlu. Linkedin’e e-posta adresi haricinde ad, soyad, şifre gibi temel bilgileri de girmeniz gerekiyor. Kısacası Linkedin’e kayıt olmak oldukça basit.

Kayıt olduktan sonra geriye profilinizi güzelce oluşturmak kalıyor. Çok karışık olmamak şartıyla profilinizi sade bir biçimde kendinizi tanıtarak oluşturabilirsiniz.

3. Ne gibi şeyler paylaşılmalıdır?

Linkedin'de başarılarınızı ve yeteneklerinizi paylaşabileceğiniz kısımlar var. Kendinizi daha iyi yansıtmak amacıyla buraları doldurabilirsiniz. Profilinize giren insanlar bu sayede sizin profilinizde daha çok zaman harcayıp sizi inceleyeceklerdir. 

Premium üyelik ile daha fazla bağlantılar ekleyebilir, profilinizi inceleyen kişileri görebilirsiniz fakat ücretsiz sürümünde de birçok özellikten yararlanılabiliyor.

4. Ne işime yarayacak?

Linkedin kullanmak yeni mezun ya da iş arayanlar için büyük bir artıdır. Bu platformda iş arayanlar #opentowork çerçevesini profesyonel profil fotoğraflarına ekleyebilir. İş arayanların birbirine destek olduğu, birbirinden güzel etkinliklerin, eğitimlerin yapıldığı bu platform kesinlikle sizler için faydalı olacaktır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow