OLAY DERBİ BERABER BİTTİ! TRABZONSPOR - BEŞİKTAŞ 1-1

Ligin sonlarına gelindiğinde amacı kalan pek çok takım kalmasa da derbilerin ülkemizde hep ayrı bir yeri vardır. Bu derbilerden Trabzonspor-Beşiktaş derbisi kırmızı kart, pozisyonlar ve daha niceleri ile birlikte berabere sonuçlandı. Detaylar haberin devamında.

 0
OLAY DERBİ BERABER BİTTİ! TRABZONSPOR - BEŞİKTAŞ 1-1

Maç Öncesi

Derbilerin ülkemizde hep bir farklı havası olsa da bu yıl hem futbol kalitesi ve rekabetinin düşüklüğü hem de sosyokültürel olayların etkisiyle Trabzonspor - Beşiktaş maçı derbi havasını kaybetmişti.

Maç öncesi merak edilen konular Trabzonspor'un ne kadar erken şampiyonluk garantileyeceği, Beşiktaşın ise yeni teknik direktörünün neler yapabileceği idi.

Maç Anları

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü daha önce Türkiye'de pek de başarılı olmayan 3 lü savunma sistemini denedi. Hatırlayanlar olacaktır ki Prandelli ve Vitor bu sistemi denemiş ve başarı sağlayamamışlardı. Fakat bunların aksine Beşiktaş maça baskılı başladı ve istediği oyunu sahaya koydu. Trabzonspor ilk fırsatını dakika 17 de değerlendiremese de bu bölümde istediğini alan taraf Beşiktaş oldu. Ardından değişiklikler ile oyunun kontrolünü alan Trabzonspor golün ve kırmızı kartın gelmesiyle maçta üstünlüğü de sağladı. Berabere biten maçta iki tarafın da değerlendirebileceği olumlu ve olumsuz veriler vardı. Fakat derbinin anlamını yitirmesi bu verilerin önemini de sorgular hale getirdi.

Maç Sonu

Maç sonunda sadece belli başlı şeyler konuşuluyordu.

1 - Hakem Kararları

2 - Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü

3 - Ersin'in hatası

4 - Ve son olarak tabi ki kırmızı kart gören Larin

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow