Olimpiyatlarda Final Heyecanı

Olimpiyat Oyunlarında Basketbolda finalin adı belli oldu. Birbirinde muhteşem maçlara sahne olan arenada 2 TAKIM Fransa ve ABD finalde ve kozlarını şampiyonluk adına paylaşacaklar. 2 ekibin de zorlu yolları ve final heyecanına dair detaylar haberin devamında.

 0
Olimpiyatlarda Final Heyecanı

Tokyo Olimpiyatlarında Basketbolda Final Heyecanı

Bizim yani Türk basketbolseverlerin hep bir yanı hüzün ile hatırlayacağımız turnuvada artık şampiyon belli oluyor. Güçlü kadrosuyla adeta yenilmezleri andıran ABD mi yoksa etkili takım oyunu oynayan Fransa mı? Hep beraber inceleyelim.

Daha Önce Karşılaştılar

ABD ve Fransa daha önce grup aşamasında karşı karşıya gelmişlerdi ve kazanan Fransa olmuştu. Amerika'nın tek yenildiği maç o iken Fransa namağlup bir şekilde finale adını yazdırıyor. ABD'nin yenildiği maç gündemde epeyce yer etmişti.

ABD GERİDEN FRANSA SON SANİYEDEN FİNALE GELİYOR

ABD oynadığı maçlarda çok farklı geriye düşse de onlar için bu farkı kapatmak çok da zor değil az bir süre bile yeterli ki bunu Avustralya maçında da bizlere gösterdiler. Fransa'nın final yolu ise bir peri masalının sonunu da getiriyor. Son saniyede Batum'un bloğuyla Doncic'li Slovenya'yı eleyen Fransa finale ulaşıyor.

ABD Ağır Favori Ama

Kadro kalitesine baktığınızda bu maçın oynanmasına gerek bile yok diyebilirsiniz fakat takım kimya uyumu ve birlikte savunma ve basketbolun temel doğrularına baktığınızda hepsinde Fransa'nın bir adım önde olduğunu görebilirsiniz. O yüzden bu maç da gayet sürprizlere gebe ki Fransa bunu bize ilk grup maçından da gösterdi.

Bakalım yıldızlarla dolu mücadelede şampiyonluğa uzanan taraf kim olacak?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow