OLİMPİYATLARIN EN İYİ 5'İ AÇIKLANDI (O İSİM YOK!)

Olimpiyat Oyunlarında Basketbol maçları tamamlandı ve birbirinden harika hikayelere sahne olan turnuva favori ABD'nin şampiyonluğu ile sonuçlandı. Turnuvanın ardından turnuvanın en iyi 5'i açıklandı ve bakalım kimler var kimler yok.

 0
OLİMPİYATLARIN EN İYİ 5'İ AÇIKLANDI (O İSİM YOK!)

Basketbol Olimpiyat Şampiyonası sona erdi ve ardında bir çok hikaye bıraktı. Herkesin aklında farklı sonuçlar ve farklı gidişatlar ve de haliyle gönüllerinde yatan farklı şampiyonlar vardı. Bu hikaye henüz tazeliğini korurken turnuvanın en iyi 5'i açıklandı. Ve tahmin edersiniz ki insanlarda yine farklı 5'ler ve farklı isimler dile geldi ve eleştiriler devam etti. Şimdi hep birlikte açıklanan turnuvanın en iyi 5'ine bakalım.

Oyun Kurucu - Ricky Rubio

İspanya çeyrek finalde kendileri için biraz erken sayılabilecek bir noktada elenmiş olsa bile ilk 5'in belki en tartışmasız isimlerinden biri Ricky Rubio'dur. Gerekli yerlerde potaya gidip kolay basket bulması ya da faul alması ve etkili oyun görüşünü sahaya yansıtması ile şüphesiz turnuvanın en iyi oyun kurucusu olmayı hak etti.

Skorer Guard - Patty Mills

Herkesin çok tartıştığı isim olsa da (yerine Nando De Colo olması gerektiği düşünülüyor) Avustralya'nın başarısı ve Patty Mills'in üstlendiği görev göz önüne alındığında o da bu 5'te olmayı hak eden isimlerden bir tanesi idi.

Forvet - Luka Doncic

Tabi ki buraya yazmama gerek bile yok ama belirtmekte fayda var Luka Doncic tipik bir forvetten çok uzun b ir oyun  kurucu gibi. İlk maçlarda tarihe geçen skorerliği daha sonra yüzdesinin düşmesi ve faul problemleri ile yerini 9-10 asistlere bıraksa da sahada olduğu her an rakip için büyük bir tehdit. Bu yüzden izleyicilerin gözünde başka bir isim var mıydı bilinmez ama şahsi düşüncem Luka da burayı hak edenler arasında.

Uzun Forvet - Kevin Durant

Kevin Durant'i de herhangi bir kalıba sığdırmak mümkün değil. 2.11 boyunda her şeyi yapabilen bir isim. Turnuvada ABD'ye liderlik etmesi ve bunun sonucunda şampiyonluk kazanması bile burada olması için yeterli.

Pivot - Rudy Gobert

Finale çıkan Fransa'nın en önemli silahlarından biri olan Gobert savunması ve ribaund katkıları ile çok ön plana çıkıyor. Pivot isimlerin eski gücünde olmamasının da etkisi ile (Pau Gasol gibi) burada kendine yer bulabildi.

Sizce en iyi 5'e eklenmesi ve çıkarılması gereken isimler kimlerdi?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow