Ölmeden Önce Okunması Gereken 5 Kitap

Okuduğunuzda düşüncelerinize yenilik katacak beş kitapın isimleri...

 0
Ölmeden Önce Okunması Gereken 5 Kitap

Öncelikle belirtmeliyim ki bu yazımda bahsedeceğim kitaplar tamamen kendi öznel fikirlerim sonucunda seçilmiştir ve sıralamanın hiçbir önemi yoktur.

1) Küçük Prens/Antonie de Saint-Exupery

Kitap belkide birçoğumuzun farklı zamanlarda birçok kez okuduğu bir kitap. Fakat hala daha okumamış olanlar var ise mutlaka kitap okuma listelerine eklemeliler. Hatta ve hatta mümkünse okunacaklar listesinni en başına bu kitabın ismini yazmalılar.

2) Ikıgaı-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı/ Hector Garcia, Francesc Miralles i Contijoch

Kitabı okumaya başladığınızda ilk sayfalarda biraz sıkılabilirsiniz fakat eğer pes etmeyip devam ederseniz kasinlikle bakış açınız değişecek, teni fikirler edinmiş bir şekilde kitabı bitireceksiniz.

3) Ikıgaı- Uygulama Rehberi: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrını Hayata Geçirin/ Hector Garcia, Francesc Miralles i Contijoch 

Ikıgaı serisinin ilk kitabını okuduktan sonra mümkünse arayı fazla açmadan bu kitabı okumaya başlayınız. Kitabın çoğu sayfası sizleri düşünmeye iteceği için kitap bittiğinde hayatınızda birçok şeyin değişmaya başladığını fark edeceksiniz.

4) Dalkavuklar Gecesi Z Vitamini/Hüseyin Nihal Atsız

Düşünceniz, görüşünüz ne olursaolsun ön yargılarınızı bir kenara bırakıp bu kitabı mutlaka okumalısınız. Kitap yıllar önce yazılmış olsada okuduğunuz süreçte her sayfasında günümüz yaşantısından kesitler bulabiliyorsunuz.

5) Bin Muhteşem Güneş/ Khaled Hosseini

Yazarın her kitabı farklı bir yaşam, farklı bir dram... Fakat her kitabının tek ortak paydası Afganistan. Kitabı okurken karakterlerin acısını, mutluluğunu istemsizce yaşamaya başlıyorsunuz ve yaşanan adaletsizliklere karşı büyük bir sinir duyuyorsunuz. Kitabı bitirdiğinizde ise haksızlıklara karşı olan bilincinizin üst düzey bir seviyeye geldiğini fark ediyorsunuz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow