Olumlasak mı, Olumlamasak mı ?

Günümüzde yapılan olumlamalar amaçlarının dışında kullanılmaya başlandı. Artık insanlar olumlamaları kaçış yolu olarak görüyor. Bunun en büyük örneği obezite olumlaması...

Olumlasak mı, Olumlamasak mı ?
7 7 7/ Olumlama
Olumlasak mı, Olumlamasak mı ?

  Ritüel, telepati, olumlama, çekim yasası,777...Bu ara çok fazla karşımıza çıkan bu '' Evrenden İsteme'' adı altındaki terimlerden bence en yanlış anladığımız olumlama. Aşk olumlaması, para olumlaması, güzellik olumlaması, vücut olumlaması... Temelinde yatan olumlama kendimizi olduğumuz gibi kabul etmemizi söylüyor. Kaçırılan nokta şu artık insanlar bu olumlamaları bir kaçış yolu olarak görmeye başladı. Bunun en büyük örneği obezite olumlaması. Artık bir grup fazla yağlanmanın sağlıksız olmadığını düşünüyor (!) Düşünene de tokat hissi veren linç kampanyaları başlıyor. Çoğumuzun karşısına illaki çıkmıştır. ''Kendinizi sevin; yağlarınızı, kilolarınızı sevin, onlar sizi siz yapıyor !'' Vb. Cümleler bir ara sosyal medya fenomenlerinin hikayelerinden düşmedi. E haliyle onların sevgili takipçileri de her linklediklerini aldıkları gibi bu fikre de sempatiyle yaklaştılar. Ve obezite olumlaması çığ gibi büyüdü. Olumlama da böylelikle amacından şaşmış oldu.

...

  Peki olumlasak mı, olumlamasak mı ? Olumlayın tabi ama söylediklerinizi kulağınız da duysun. Aşkı olumlayın mesela... Naçizane tavsiyem :)