OZAN TUFAN TRANSFER OLDU

Fenerbahçe'nin ve milli takımımızın önemli oyuncularından Ozan Tufan Premier lig ekiplerinden Watford'a kiralık olarak transfer oldu. Yeni sezonda milli oyuncumuz Premier Lig'de forma giyecek.

 0
OZAN TUFAN TRANSFER OLDU

Milli oyuncumuz Ozan Tufan Premier Lig ekiplerinden Watford'a transfer oldu. Fenerbahçe cephesi oyuncunun verdiği emekler için teşkkür mesajı yayınlarken Watford cephesi formasının basıldığı bir video ile gelişini kutladı. Ayrıca Watford ekibi Ozan Tufan'ın henüz genç yaşına rağmen ulusal ve uluslararası alanda edindiği tecrübelere vurgu yaptı. Peki bu karar doğru bir hamle miydi? Değerlendirelim

Transferin Artısı Eksisi

Fenerbahçe cephesinin son dönemde çok fazla sayıda yapmış olduğu orta saha transferleri pek planlı ve bir düzen dahilinde olmayınca orta saha bölgesinde çok büyük bir dengesizlik mevcuttu. Kimin hangi ismlerle yan yana oynayacağı forma rekabetinin hangi ismler için hangi bölge için olduğu tam bir muamma idi. Ve alınan tüm oyuncular ilk 11'in doğrudan bir parçası olması için alındığından karmaşıklık çok büyük derecedeydi. Açıkcası bu düzensizliğin ve kötü Türk Futbol Medyasının bir parçası olmadığı için ve bundan kurtulduğu için transferi kendi adına çok önemli bir artı. Fiziği ve dinamik oyunu ile verebileceği potansiyel katkı özellikle defansif anlamda çok olumlu işler yapabileceğinin göstergesi. Fakat temponun Türkiye'deki futbol ile hiç alakasının olmaması ve Ozan'ın buna ayak uydurabilesi biraz zorlayabilir. Büyük takımlar ile oynanılan maçlarda eğer ki takım olarak ayakta kalamazlar ise Ozan oyun içinde ezilebilir. Bunlar bu transferin olası eksilerinden birkaçı. Fakat 5 - 6 hafta içerisinde ciddi gelişmeler kaydedip takıma adapte olabilirse Milli Takımımız için muhteşem bir değer olur ve böylelikle kaleci mevkimiz hariç tüm oyuncularımız Avrupa Liglerinden gelmiş olurlar.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow