Pasif Gelir İçin Satabileceğiniz Dijital Ürünler

Pasif gelir elde etmek için satabileceğiniz 3 dijital ürün fikri

 0
Pasif Gelir İçin Satabileceğiniz Dijital Ürünler

Pasif gelir, aktif çalışma gerektirmeyen sürekli veya düzenli olarak kazanılan gelirdir. Pasif gelir, bir kişinin veya işletmenin sürekli çalışmadan veya sürekli aktif katılım yapmadan kazanmasını sağlar. Genelde birincil gelir yöntemi olarak değil, bir ek gelir yöntemi olarak kullanılır. Pasif gelir, yatırımlardan, mülklerden veya yan işlerden elde edilebilir. Amaç istikrarlı bir nakit akışı elde etmektir. Dijital ürün satmak da pasif gelir elde etmenin bir yöntemidir.  İşte pasif gelir elde etmek için satabileceğiniz dijital ürünlere 3 örnek :

E-kitap

Bir e-kitap yazmak, düşük yayınlama maliyetlerinden  ve Amazon'un küresel dağıtımından yararlanmanın harika bir yoludur. E-kitaplarınız 30-50 sayfa kısalığında olabilir ve oluşturulması nispeten ucuzdur. Ayrıca, sesli veya görüntülü kurslar, diğer e-kitaplar, bir web sitesi veyaseminerler gibi diğer tekliflere trafik çekmenin bir yolu olarak hizmet edebilir. Ancak, takipçi kazanmak ve çabalarınızın karşılığını almak zor olabilir. Emek verip hazırladığınız e-kitabın tutmaması ve size yeterince gelir getirmemesi söz konusu olabilir. Bu risk bütün dijital ürünler için geçerlidir.

Yazdırılabilir Ürünler

Planlayıcılar, takvimler, duvar sanatları, posterler, boyama sayfaları, hazır checklistler ve çıkartma tasarımları gibi ürünlerinizi Etsy ve benzeri dijital platformlarda satarak pasif gelir elde edebilirsiniz.

Şablonlar

Sosyal medyada kullanılmak üzere video düzenleme şablonları, hikaye oluşturma şablonları, sunumlarda kullanmak üzere powerpoint şablonları, düğün davetiyesi ya da iş kartı şablonları, cv şablonları, ve özellikle web sitesi tasarımı şablonları satmak size iyi bir pasif gelir sağlayabilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow