PEGASUS ÇALIŞANLARI ALKOL MASASINDA KADİR GECESİYLE DALGA GEÇTİ

Ramazan ayının en özel gecesi olan Kadir Gecesi'nin kutsal oluşu, Pegasus çalışanlarını rahatsız etti. Bir grup çalışan içkili masa ve kadehleri Müslümanların inançlarını hiçe sayarak, saygısız ifadelerle sosyal medyada paylaştı. Paylaşımda alkollü masa "Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin" ifadeleri yer aldı. Skandal sözler sonrası Pegasus çalışanlarına tepkiler çığ gibi yağdı. Tüm bu yaşananlar sonrası Pagasus Hava Yolları'ndan önemli bir açıklama geldi.

 0
PEGASUS ÇALIŞANLARI ALKOL MASASINDA KADİR GECESİYLE DALGA GEÇTİ

Türkiye'de tüm Müslümanlar Kadir Gecesi'ni ibadet ile geçirirken Pegasus çalışanları alkol masasında Kadir Gecesi'yle dalga geçti.Sosyal medyada hızla yayılan paylaşıma tepkiler çığ gibi büyüdü.Sonrasında Pegasus konuyla ilgili açıklama yaptı.Paylaşımın kişisel olduğunu belirten şirket,gerekenin yapılacağını duyurdu.

Paylaşımın kesinlikle kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada '27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın,farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz.Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur.Pegasus Hava Yolları olarak;ilgili paylaşımda yer alan dini inanç,toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz.Bu çerçevede konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz.Kurullarımız tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır' denildi.Paylaşımı yapan kişi işten çıkarılırken,diğer çalışanlarla ilgili şirketin etik kurulunun disiplin süreci devam etmektedir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow