PORSELEN MAKYAJ NEDİR, NASIL YAPILIR..

Porselen makyajı kimler yapar, kolay mıdır püf noktaları nelerdir ?Kusursuz görünen, pırıl pırıl bir cilde sahip olmak her kadının rüyası.. Bu yazımda sizler için araştırdım, porselen makyaj..

 0
PORSELEN MAKYAJ NEDİR, NASIL YAPILIR..

Porselen makyaj, oldukça etkili kapatıcı özelliğe sahip makyaj ürünleriyle yapılan bir makyaj sanatıdır. Ciltte oldukça uzun süre kalıcı bir etki bırakan bu makyaj , aynı porselen bebekler gibi pürüzsüz bir ten görünümüne sahip olmanızı sağladığı için bu ismi almıştır.

                    Genellikle akne, sivilce izi, çil, leke gibi cilt sorunlarını gizlemek için tercih edilebilirler, ayrıca düğün, nişan ve özel günlerinde vazgeçilmez makyajı haline gelmiştir , porselen makyaj.

                    Aslında doğru makyaj malzemelerini kullanarak evde de yapabileceğiniz porselen makyaj, cildinizin pürüzsüz görünmesini istediğiniz anlarda da kullanabilirsiniz.Amaç cilde pürüzsüzlük sağlayarak yüz hatlarının doğal durmasını sağlamaktır.

                  Cildinizde iltihaplı sivilceler yada açık yaralar varsa bu makyajı kesinlikle uygulamayın.

                  Eğer evde kendiniz yapmak isterseniz bunun için izleyebileceğiniz adımlar şunlardır :

  • Yüzdeki tüm tüylerı alarak ilk adımı atabilirsiniz,  tabii daha önce hiç yapmadıysanız ve tüyünüz az ise bu aşamayı geçebilirsiniz..
  • Makyaja başlamadan önce cildinizi mutlaka temizleyici bir jel ile  temizleyin ve arkasından çabuk emilen bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.
  • Cildin renk tonuna en yakın olan fondöten ve kapatıcı seçilerek yoğun bir tabaka halinde cilde uygulanır.
  • Göz altı morlukları var ise yüksek kapatıcı özelliği olan ürünler tercih edilerek tüm yüz nötr bir hale getirilir.Göz çevresi için kapatıcı ters üçgen yaparak göz çevresine sürülür ve yanaklara inmeyecek sekilde dağıtılır.
  • Ardından pudra uygulayarak fondötenin hem çizgilerle dolması engellenir hem de uzun süre kalması sağlanır.
  • Porselen makyajda uygulacak pudranın mat ve ışıltısız olması gerekir. Pudrayı aynı zamanda dekolte ve boyun bölgesine hatta kulaklara da uygulanması gerekir.
  • Göze far , kirpiklere de maskara uyguladiktan sonra doğal görünümlü takma kirpikler tercih edilmelidir.
  • Porselen makyajda dikkat çekilmesi istenen bölge gözler yada dudaklar olduğundan doğal tonlarda allık rengi seçilerek hafif şekilde uygulanmalıdır.
  • Ruj rengine gelince de göz makyajı koyu yapılmışsa açık tonlar, açık yapılmışsa da dudak renginde koyu tonlardaki rujlar seçilebilir.
  • Seçtiginiz tonlarda allık elmacık kemiklerine sürülür.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow