Roaccutane kullanmalımıyım?

Roaccutane tedavisi nedir, kimler kullanabilir?

 0
Roaccutane kullanmalımıyım?
Google görsellerden alıntıdır.

Roaccutane tedavisi nedir, kimler kullanmalı ve tedavi süreci nasıldır?

Öncelikle bir önceki yazımda sivilce oluşumlarından bahsetmiştim. En sonunda herşeyi kullandınız doktorun size tavsiye ettiği diğer ilaçlar da fayda etmediyse kuvvetle muhtemel doktorunuz size roaccutane ya da muadili ilaçları önerecektir. Fakat ilaç kullandığınız süre boyunca hamilelik şüpheniz olmaması şarttır. Bunun içinde doktor size bir belge imzalatacaktır. Yanı doktorumu dinledim hamile kalmayacağıma and içerim şeklinde bir antlaşma????

Roaccutane ilacının etken maddesi izotretiniondir. Şiddetli akne tedavisinde en etki çözümdür. Bir diğer deyişle vücuda kuvvetli miktarda A vitamini ile bazı kimyasallar vererek vücudun fazla yağ üretmesine engel olur. İlaçla ilgi bir çok spekülasyon ortaya atılmıştır en yaygın olanı depresyon ve intihara meyildir. Fakat depresyon ilaçtan ya da ilacın içeriğinden değil kusma dönemindeki kötü görünümdür. Bu dönemin geçici olduğunu bilir kendinizi hayattan soyutlamazsaniź sonucun mükemmel olduğunu göreceksiniz. Kullanım süreci genellikle minumum 6 ay olsa da istisnalar da mevcuttur. Kullandığınız süre boyunca kolestrolsevoyenizde artış olacağından düzenli kan testi şarttır. Onun dışında bol su tüketip güneşten korunmaniź gerekir. Dudaklarınız ve burnunuzda kuruluk artacaktır bunun için düzenli nemlendirici kullanmanız gerekir. 

Sonuç olarak yaşadığınız herşeye değecektir. Sivilcenin tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu unutmayın, sevgiyle kalın. Her türlü sorunuzu cevaplamaya hazırım efenim????‍♀️

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow