Saç bakım maskesi önerileri

Doğal yağlar ve besinlerle kolayca saç maskesi yapmak mümkün

 0
Saç bakım maskesi önerileri
Saç bakım maskesi önerileri

   Dolgun ve parlak saçlara sahip olmak istemeyen kadın yoktur elbette. Halihazırda birçok saç bakım ürünü olsa da doğal ürünlerle bakım yapmaktan yana olanlara birkaç tüyo verelim.

   Seyrek ve ince telli saçlara sahipseniz eğer protein kaynaklı bir maske ile güçlendirmek mümkündür. 2 yumurta sarısı, 2 olgunlaşmış muz, 2 yemek kaşığı kadar bal ve krem kıvamı almasını sağlayacak kadar zeytinyağı kullanılmalıdır. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerinden uçlara doğru masaj yaparak her yerine uygulayın. Yarım saat kadar bekletip normal duş rutininize devam edebilirsiniz. Haftada 2 kere uygulamak yeterli olacaktır.

   Saçlarımıza çok fazla ısı uygulamak durumunda kalabiliriz. Bu durumda yıpranmış ve kırılmış saçlarla karşılaşabiliyoruz. Bu durumda saç tellerini kökten uca onaracak ve nemlendirecek bir saç maskesinden bahsedelim. 1 yemek kaşığı hindistancevizi yağını mikrodalga fırında ısıttıktan sonra nemli saçlara uygulayınız. Kirliliği önlemek adına başınıza duş bonesi geçirmeni veya yastık kılıfının üzerine bir havlu sermenizi öneririz. Bir gece bu şekilde uyuduktan sonra sabah saçlarını şampuanla ve durula. İnce telli saçlara sahip ve hindistancevizi yağı saçlarınız için fazla ağır gelirse, aynı maskeyi avokado yağı veya zeytinyağı gibi daha hafif yağlar ile de uygulayabilirsiniz.

   Ayrıca saçları canlandırmak için elma sirkesi de çok faydalı olacaktır. 2 ölçü ılık suya 1 ölçü elma sirkesi ekleyip karıştırarak duş sonunda saçları durulamak için kullanılabilir. Haftada 2 veya 3 kere tekrarlanmasıyla birkaç hafta içinde değişim fark edilecektir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow