Şampiyon Milwaukee

NBA'de sezon sona eriyor ve sezonun en büyüğü Milwaukee Bucks oluyor. Sakatlıklar, kaos anları ve birçok faktöre göre daha ligin dengeleri sürekli değişti ve en sonunda birçok seride birçok kere geriye düşmesine rağmen mutlu sona ulaşmasını Milwaukee bildi.

 0
Şampiyon Milwaukee

Basketbol Show'unun belki de en prestijli liginde NBA'de sezon sona erdi. Bu dengelerin sürekli değiştiği sezonda belli bir istikrarı yakalamayı başaran takımlardan olan Milwaukee Bucks güzel mücadelesi ile şampiyonluğu kazandılar ve birçok yeni oyuncu şampiyonluk yüzüğü ile tanışmış oldu.

Seride geride kalan maçlara çok güzel çalışan Bucks ekibi fiziksel ve ''size'' avantajını çok iyi kullanarak rakibine üstünlük sağlamaya çalıştı ve akabinde rakibinin yetenekli oyuncularına hızlı hücumlarda kolay sayı ve rahat alan bırakmamaya çalıştılar. Takım ilerledikçe rotasyon isimlerin de daha fazla katkı vermesi ile Bucks galibiyeti ve şampiyonluğu kaçınılmaz oldu. Seride 2-0 geride iken 4-2'lik müthiş bir geri dönüşe imza atan takım bu sene geri dönüşlerin takımı olarak anılacağa benziyor.

Giannis Neler Yaptı Öyle

Giannis Antetekounmpo MVP ödülünü hak eden performanslar sergileyerek ve şampiyonluk yüzüğünü kazanarak MVP ödülünü perçinlemiş oldu. Her ne kadar topsuz oyunda daha etkili olsa da zaman zaman topu çok eline almak isteyebiliyor fakat bunu geçtiğimiz zamanlara kıyasla daha doğru zamanlama ile yapıyor. Ve bu sayede istatistikleri silip süpüren Giannis Antetekounmpo ödülleri de süpürüyor. Finallerin de MVP'si olan Giannis adete triple-double machine gibi bir performans sergileyerek sıradaki GOAT benim diyor.

Şans Faktörü

Daha önce Phoenix Suns'ın başarısından haberde bahsederken şans faktörüne değinmiştim. Şimdi de Milwaukee için şans anlarına değinmez isek doğru bir değerlendirme yapmış olmayız. Brooklyn Nets serisinde tarihin en iyi kadrolarından birine sahip olan Nets'in Bucks'ı süpürmeye doğru giderken yaşadığı süperstarlarının sakatlığı ve akabinde 7.maçta Kevin Durant'in basketinin milimler ile içeride olması vb. gibi şans anları da yardımcı oldu gibi gözüküyor.

Not: Ben Clippers ve Nets finali ve Nets şampiyonluğu bekliyordum.

Sizce bu başarıyı getiren faktörler nelerdi?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow