Saniyeler İçinde Bağlanmak

Bir çoğumuzun aşık olduğu, kurduğumuz bağlılık sonucu hayatımızın bir parçası olan kediler. Gelin evde kedi beslemenin detaylarını birlikte konuşalım.

 0
Saniyeler İçinde Bağlanmak
Saniyeler İçinde Bağlanmak

Evcil hayvanları beslemek.. Onlarla bir bağ kurmak, bağlanmak. Ben bu makaleyi hazırlarken bile bilgisayarımın kenarlarında dolaşan kedim..

Bundan tam 3 sene öncesinde evde besleyebildiğim tek canlı akvaryum balıkları olmuştu. Bilirsiniz babalar ne kadar olumlu yaklaşırsa yaklaşsın anneler hiçbir zaman evde evcil hayvan besleme destekçisi olmazlar. Hayatım boyunca her zaman evde kedi beslemek isteyen birisi olarak ve ailemle mücadele ederek en sonunda onları ikna etmenin heyecanıyla bir kedi beslemek için araştırmalara başladım, aşılarını, bakımını, beslenmesini haftalarca araştırıp bilgi edindim. Daha sonra barınakları gezdim, sosyal mecralarda araştırma yaptım, sokakları dolaştım. Günlerce dolaşıp araştırma yaptıktan sonra geldiğim büyük barınakta adeta bir kedi cennetiyle karşılaştım. O an aklımdan geçen tek şey keşke gücüm yetseydi de hepsini sahiplenebilseydim oldu.

Daha sonra vücudunda siyah benekleri olan bir dostumuzla gözgöze geldim. Birbirimize baktık ve kafasını hafif sola doğru eğdi. O an ilk görüşte aşk söyleminin gerçekliğine şahit oldum. Gerçekten nasıl bir his olduğunu yaşamayan hiç kimsenin anlaması sanırım mümkün değil. Saniyeler içinde bir bağ kurulduğunu ve bu bağın sağlığım yerinde oldukça devam edeceğini hissettim. O gün oradan birlikte ayrılıp önce veterinere daha sonrasındaysa evimize gittik. O günden bugüneyse tam 3 seneyi devirdik. 

Değinmek istediğim bir şey var ki; kendinizi hazır hissetmedikçe, bir anlık heves için onları hayatınıza alıp daha sonra onlardan ayrılmayın. Ve son olaraksa unutmayın ki siz ne yaparsanız yapın, minik patili dostlarımız sizi zaten seçecek. Bir sonraki yazımda ona nasıl baktığımızdan ve evde nasıl yaşadığımızdan bahsedeceğim şimdilik sevgiyle kalın..

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow