Şarkı dinlemeye neden ihtiyaç duyarız?

Bugüne kadar belki de sayısız defa şarkı dinlediniz. Kim bilir ne kadar süre sadece şarkı dinlemenize gitmiştir. Peki ya neden ? Biz bu şarkıları neden dinliyoruz ? Faydası ve zararları nedir ? Alttan okuyarak gerekli bazı bilgilere erişebilirsiniz.

 0
Şarkı dinlemeye neden ihtiyaç duyarız?

Öncelikle neden şarkı dinleriz ? Aslında bunun sebebi basit. Duygularımızı daha yoğun ve hisli yaşamak içindir genel olarak. Şimdi bazılarımız ise hüzünlü şarkılar dinleyip derdi olmuyor onlar neden onu dinliyor dersek isede bunun da güzel bir açıklaması var. İnsanlar şarkı dinlemeyi genel olarak ruh haline göre seçerken bazı şarkılar ruh halimize uymadığı halde dinliyoruz peki ya neden ?

  Aslında bunun sebebi duygu eksikliğidir. İnsan ne kadar mutlu olsa da doyumsuzdur. O kadar doyumsusuz ki acıya bile istek besliyoruz aslında. O yüzden çoğu kişi hüzünlü olmasa bile hüzünlü şarkılar dinleyip üzülmeye başlar. 

   Tabi ki şarkılar sadece *Hüzün* ile sınırlı değildir mesela spor yapan birisi aşırı enerjik şarkılar açıp kendisini daha enerjik ve güçlü hissetmesini sağlar. Bunun dışında resim çizen bir birey ilham verici müzikler arar belki de ona ilham veren müzikler *Hüzün* içeren tarzdadır. Yani sadece ruh halimizi anlatanları değil, Ruh halimizi değiştirmek içinde dinleyebiliriz. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow