SERİYE EŞİTLİK GELDİ! 2-2

NBA'in final heyecanı son hızla devam ediyor ve heyecan, tempo ve sürükleyicilik bir an olsun düşmüyor. Seride 2-0 öne geçen Phoenix Suns'a, Milwaukee kendi evinde harika bir cevap veriyor ve duruma denge geliyor.

 0
SERİYE EŞİTLİK GELDİ! 2-2

NBA'in son aşamasında NBA Finallerinde birbirinden güzel maçlar seyrediyoruz ve gözüken o ki daha da izleyeceğiz. Şüphesiz ki bir basketbolseverin en son isteyeceği şey NBA Finallerinde bir takımın tamamen süpürüldüğünü görmek ama endişeye gerek yok Milwaukee değil süpürülmek şampiyonluğu ne kadar çok istediklerini bir kez daha gösterdiler ve muhteşem 2 maçın ardından seride durumu 2-2'ye getirdiler.

Maça dair 

Maçlarda hep bir heyecan ve zaman zaman yüksek tansiyon olsa da kimin kazanacağını son ana kadar kestirememek bu işin en güzel tarafı olsa gerek. Devin Booker'ın çok az düşen formu hemen eleştirilirken Khris Middleton'ın günden güne yükselen performansı Bucks galibiyetlerinde başlıca etken. Bir önceki haber yazımda bahsettiğim Antetekounmpo'nun topla fazla teması bırakıp işin çok daha iyi bildiği yanlarına odaklanınca çok organize bir Bucks takımı karşımıza çıktı ve hakettikleri 2 maçı da kazanarak evinde maç vermedi. Suns ekibi için ise aslında çok da kötü oynamamalarına rağmen akılların biraz ilk iki maçta kalması psikolojik olarak daha kötü gittiğini düşünüp olumsuz olarak etkilemiş olabilir fakat onlar da gücünü çok net bir şekilde hissettiriyor.

Antetekounmpo'nun maçın en kritik anında Ayton'a yaptığı blok sosyal medyada en çok konuşulanlardan oldu ve herkes tarafından takdir gördü. Takım arkadaşı Patt belki de tarihin en iyi bloğuydu diyerek hakkını verdi. Bakalım kalan maçlarda takımlar nasıl reaksiyon gösterecek.

Dipnot: Hakemler 5 faullü Devin Booker'a Jrue Holiday'e yaptığı faulü çalmayarak onlar da sosyal medyaya gündem olmayı başardılar.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow