Sevdiğin işi yapmak için sebepler...(İşini bırakmaya hazır mısın? )

Kariyerinizden keyif almak, yüksek maaş veya gösterişli unvan kazanmaktan daha öncelikli olmalıdır. İşte nefret ettiğiniz işi bırakıp, sevdiğiniz işi yapmaya başlamanız için dört neden. 

cgcg
 0
Sevdiğin işi yapmak için sebepler...(İşini bırakmaya hazır mısın? )

1. Daha tatmin olmuş hissedeceksiniz.
İşiniz sadece bir gelir kaynağı olmamalıdır. Yaptığınız işten zevk almazsanız, hayatınızı kaybedersiniz.

Çalışma hayatı ile özel hayat arasındaki çizgiler bulanıklaştığından, iş maaşla ilgili olduğu kadar kişisel tatmin ve büyümeyle de ilgilidir.
Kariyeriniz, hem ofis içinde hem de dışında duygusal olarak iyi hissetmenizi sağlamalıdır.

Sevdiğiniz bir iş, hedeflerinize ulaşmak için size ekstra motivasyon sağlar ve yaptığınız zaman, başarı hissi olağanüstüdür,
Bu başarıyı gittiğiniz her yere taşıyacak ve yayacak, hayatınızın diğer yönlerinde kendinize yardım edeceksiniz.

2. Daha üretken olacaksınız.
Kariyerinizde motive ve ilham hissetmek önemlidir. Üstün olma dürtüsü olmadan performansınız tutkudan yoksun kalır ve karşılığında şirketiniz zarar görebilir. Verimlilik, en verimli şekilde çalışmanıza olanak tanır, bu da duruş sürelerine yer açar ve iş-yaşam dengesini teşvik eder.
İşiniz konusunda tutkuluysanız, işin her yönünü öğrenmeye aktif bir ilgi duymanız muhtemeldir, Bu sizi yalnızca başarıya giden yolda yönlendirmekle kalmaz, aynı zamanda günlük işlerin üstesinden gelmenize de yardımcı olur.

3. Başkalarına ilham vereceksiniz.
Birçok insan hayallerinin peşinden gitmekten ve sevdikleri şeyi yapmaktan çok korkar. Bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz kişiye ne söyleyeceğinizi düşünün: Sırf riskli olduğu için onları mutlu eden şeyi yapmaktan caydırır mısınız? Bu adımı attığınızda, o kişilere ilham kaynağı olursunuz.

4. Başarılı olacaksınız.
İşinizden zevk aldığınızda, yaptığınız şey iş gibi gelmiyor. İşinizi takip edecek veya tam potansiyelinize ulaşmanız için sizi motive edecek birine ihtiyacınız olmayacak. En iyi işinizi yapacaksınız çünkü bu sizin için doğal ve heyecan verici. Yaptığınız işi sevdiğinizde, kendinizi zorlamak zorunda kalırsınız. Kendinize meydan okuduğunuz yerde olmak istiyorsunuz ve vizyonunuza ulaşmak için kendinizle yarışıyorsunuz.

Artık bir yerden başlamalısınız. Hayatınızı sevmediğiniz bir işte geçirirek mahvetmemelisiniz.

Sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz yoksa sevmediğiniz işinizi mi ?
Anlatmak isterseniz yorumlaı okuyor olacağım..

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

cg Merhaba