Sherlock Holmes Dizisi

Steven Moffat'ın bbc için yayınladığı dizi... Üç bölümünü de keyif ve heyecanla izledim diyebilirim.. Martin Freeman dr. Watson rolüne çok iyi olmuş. Ve bence Benedict Cumberbatch Sherlock Holmes karateri için biçilmiş kaftan. Mimikler konuşmalar güzel olmuş....

 0
Sherlock Holmes Dizisi

Sherlock Holmes genelde kendi dönemi ile birlikte değerlendir, antikalarla süslü ev ortamı, yarı ev sahibi yarı gönüllü hizmetçi bayan Hudson, Watson'un bastonu, günlükleri, Jolmes'ün piposu, büyüteci, deney merakı. Atlanmış tek bir detay yok, herşey naif bir şekilde işlenmiş; misal pipo yerine nikotin bantlarının ikamesi gibi nefis incelikler.

Başta Benedick Cumberbatch olmak üzere oyuncu kadrosunu fazla genç bulmuştum ama özellikle Benedict olağanüstü başarılı oyunuyla zaten ilk 15 dakikadan sonra o kadar sherlock oluyor ki seyrederken baştaki bu tespitinizi unutup gidiyorsunuz.

Son yıllarda genelde sinema, tv seyircisi o yaşlarda olduğu için kahramanları mutlaka bir 5-8 yaş genç seçiyorlar diye şüpheleniyorum. Misal sherlock (yanılıyorsam biri beni düzeltsin) 40 yaşlarında watson ise ondan bir 5 yaş daha büyük 45 civarı olmalıydı. Bu oran 34'e 39 şeklinde tezahür etmiş. ben 18 yaşındayken tüm kahramanlar 35 civarıydı, 35'imdeyken tüm kahramanlar 18'e indi. bir denk gelemedik hani.

Oyunculuklar ve sezonlar nefes kesici, her bir ayrıntısı. İzleyiniz Efendim...

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow