Sıcak Havada Otomobillere DİKKAT!

Son yıllarda etkisini iyice hissettiren yaz aylarındaki artan sıcaklık sadece insanlara değil makinelere de olumsuz etkiler yaşatabiliyor. Yol kenarlarında sürekli arızalı otomobil araçlarını görmemiz de bunların bir göstergesi. Gelin şimdi bu sorundan muzdarip olmamak için nelere dikkat edilmeli beraber inceleyelim.

 0
Sıcak Havada Otomobillere DİKKAT!

Artan sıcaklık ve yükselen hararet, bildiğiniz gibi bu değişmez ikili sadece insanlar için değil makineler ve onların parçalarını da çok yakından ilgilendiriyor. Son zamanların en yüksek dereceli sıcaklıklarının yaşandığı günlerde otomobillerin arıza yapıp yolda kalmaması için dikkatli olmak şarttır. Çünkü şehir içinde sürekli dur kalk vb. hareketler üstüne bir de sıcaklık faktörünün birleşmesi ile arızalanmalar kaçınılmaz oluyor. Bu arızalanmalar sadece şehir içi trafiği için mi geçerli? Tabi ki hayır. Uzun yolda da sürate bağlı olarak radyatör ve yedek su kabı ile ilgili problemler yaşanabiliyor.

Peki Önlemek İçin Ne Yapmalı

Aslında çözüm oldukça basit. Uzun süredir bakım ve kontrolü yapılmamış otomobillerin bakımlarının yapılması ve ciddi bir kontrolden geçmesi. Ve hararet anında sıcak olan kapak dikkatli açılmalı ve gerekirse bez kullanılmalı. Özellikle eski araçların hareket ve yakıt sistemleri büyük arızalara sebebiyet verme eğiliminde iken oldukça dikkatli olunmalı ve gerekli tedbirlerin, bilgi birikimlerin yola çıkmadan önce alınması son derece önemli ve faydalıdır.

Not: Bilenler ve görenler; bilmeyenler ve yardıma muhtaç olanlara yardımcı olursa bu olası büyük problemi bir miktar da olsa engellemek nispeten daha kolaydır. Herkese iyi yolculuklar.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow