Sinovac Delta ve Gama Varyantlarına Karşı Aşı Geliştirdi

Çinli Sinovac firmasının Medikal Direktörü Yongjun Gao’dan, Covid 19’a karşı geliştirilen Sinovac aşısı ile ilgili hatırtlatma dozu ve Delta ve Gama Varyantları ile ilgili geliştirilen aşıya yönelik açıklama geldi.

 0
Sinovac Delta ve Gama Varyantlarına Karşı Aşı Geliştirdi

Yaşanan pandemi  süreci devam ederken, Sinovac aşısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Çinli Sinovac firmasının Medikal Direktörü Yongjun Gao, yaptığı açıklamada; hatırlatma dozu ile ilgili dikkat çekerek, pandeminin sona ermesi için herkesin aşı olması gibi tıbbi süreç ile beraber maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyması gerektiğini belirtti.  2’inci dozdan sonra hatırlatma dozunun verilerinin incelendiğini, hatırlatma dozu sonrası elde edilen verilerde insanlarda antikor seviyesinin 2’inci doz sonrasına göre daha da yükseldiğini belirten Gao, genel olarak 2’inci dozdan 1 ay sonra hatırlatma dozu düşünülebileceğini; ancak tavsiyelerinin 6’ıncı aydan sonra hatırlatma dozunun yapılması yönünde olduğunu açıkladı.

Delta ve Gama Varyanlarına Karşı Aşı Geliştirdik

Delta varyantı ve Gama varyantı gibi varyantlara karşı da aşı geliştirdiklerini belirten Yongjun Gao geliştirilen aşı ile ilgili Ar-Ge çalışmalarının bittiğini, klinik araştırması için Çin'in ilgili makamlarına başvuru yaptıklarını belirtti.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow