Son dönemin meşhur coin'i DOGECOİN

Özetle DOGECOİN'den bahsettiğim bu yazımda DOGECOİN hakkında genel yorumlar yapacağım

 0
Son dönemin meşhur coin'i DOGECOİN

Öncelikle nedir bu DOGECOİN nereden ortaya çıktı ve özellikle neden son aylarda yükselişe geçti bunu konuşalım 

Öncelikle bu coin internet esprisi olan Doge Meme'inden yola çıkılarak piyasaya sürülen bir coindir 2013 yılında Adobe şirketinde çalışan Jackson Palmer tarafından ortaya çıkarılıştır demiş olduğum gibi sosyal medyada döenen espriler sonucu Shiba cinsi bir köpekten ilham alarak kripto paranın amblem ve rozetini ortaya koymuştur. 

Bir yazılım mühendisi olan Billy Markkus ile bu yola koyulan Jackson Plamer başlangıçta bu sanal para birimi olan DogeCoinin çok fazla bir etki yaratacağını düşünmedi ve elindeki tüm Dogeleri satarak iknci el bir araba almıştı. Ancak daha sonra Doge nin hızlı yükselişinden sonra sanırım elindeki coinleri sattığına pişman olmuştur. 

Bu coin'in popülerleşmeye başlaması ise Reddit kullanıcılarının ilgisiyle olmuştur kullanıcılar birbirlerine hediye niyetiyle DogeCoin hediye etmeye başlayınca bu popülarite daha da atmıştır ve bu coin'in yükselişi başlamıştır. 

Ve ben de yeni keşfettiğim bu coin'den küçük bir miktar aldım belli mi olur belki bitcoin gibi önünü alamayız asla YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

mrcellowen Okur-Yazar ve Araştırır Her telden çalar