Sosyal Medya Zehirlenmesi

Sosyal medyanın ilizyonu hakkında küçük bir eleştirimi sizlerle paylaşacağım. Gerçek hayatlarımızın değerini bilmek, elimizdeki hayatla nasıl mutlu olabileceğimizi görmeniz için..

 0
Sosyal Medya Zehirlenmesi

Çağımızın en büyük sorunlarından birdir sosyal medya zehirlenmesi. Tüm depresyonlar, aile içi sorunlar, kendini sevememe, sahip olduklarının değerini bilememe bu yüzdendir. İnsanlar sosyal medyada gördükleri hayatlara özenip kendi hayatlarından memnuniyetsizlik duyuyorlar ve bu da aslında beraberindeki sorunları getiriyor. Sosyal medyada insanların sergiledikleri hayatların yalanına kanıyorlar.

Herkes en güzel anını, evinin en güzel köşesini, o ay yediği en güzel yemeği sergiliyor. Bunları görenler o insanların sürekli böyle oldukları yanılgısına düşüyor. Fakat kimse ayın sonunda kırdığı iki yumurtalı kahvaltıyı, yağın son damlalarıyla yaptıgı makarnayı, eşiyle tartıştıktan sonra ağlayarak uyudugu geceleri, en yalnız kaldıgı zamanda hissettiklerini paylaşmıyor. Aslında kimsenin hayatı dört dörtlük değil. Bize bu ilizyonu yapan aslında yine bizleriz.

Başımızı sokacak bir evimiz, kaynayacak çorbamız ve sağlıkla yanımızda olan ailemiz varken ne diye kendi haytaımızdan memnun olmayalım ki?

Sevgiler

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow