Squid Game Değerlendirme

Son günlerin en popüler hatta belki biraz haddinden fazla popüler dizisi Squid Game için inanılmaz yorumlar ve postlar atıldı. Rekorlar kırıldı. Bu yüzden diziyi izlemeyenler, izlemeyi düşünenler veya izleyenler için ufak bir fikir verebilecek bir değerlendirme yaptım. Değerlendirme sizlerle, iyi okumalar dilerim.

 0
Squid Game Değerlendirme

Neden Bu Kadar Popüler

Netflix'in daha önce bu kadar popülariteyi neredeyse çok az bir reklam ile yakalamış bir dizisi daha var mıdır, inanın hiç bilmiyorum. Normalde bu tarz popüler dizilere hep karşı olsam ve hiç izlemesem de bu dizinin popülaritesi adeta beni bile izlemeye zorladı. Neden bu kadar popüler sorusuna ise hiçbir cevabım yok çünkü cevaplarımın hiçbiri bu kadar büyük popülariteyi hak etmiyor.

Diziyi İzlediğim İçin Pişman mıyım?

Tabi ki uzun süredir popüler dizileri takip etmez iken bu büyüyü bozunca istemsiz bir üzüntü oluştu. Fakat dizi ''zamanımı çaldı, duvarı izlesem daha iyiydi vs. gibi'' eleştirileri hak edecek kadar kötü bir dizi değil kesinlikle. Ancak diziye popülaritesi ile aynı oranda bir kalite beklentisi ile girerseniz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Kendi açımdan ben nötr bir şekilde izledim, herhangi bir beklentim yoktu ve hiç pişman olmadım.

Artıları Nelerdi Eksileri Nelerdi?

En genel anlamında akıcılık ve sürükleyicilik çok ciddi artılarındandı. Eksileri ise Kore dili ile ilgili başta sıkıcı durumlar yaşayabiliyorsunuz. 

İlginç Bilgiler

Takipçi sayısı dizi öncesi 400K olan yan kesici kız oyuncumuz dizi sonrası 17M takipçiye ulaşmış durumda. Diğer Seoul İşletmeli abimiz ise İnstagram hesabı yok iken yen açmış durumda ve 200K takipçiyi geçmiş durumda.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow