STOKÇULAR, FAİZCİLER, KOMİSYONCULAR

Çiftçiden 2.5 tl den buğday aldınız, millete 7 tl den 50 kilo çuvalı 350 tl eden un sattınız, utanmadınız 2.50 tl den ekmek yedirdiniz. Çiftçiden 26 tl den canlı kuzu aldınız millete 90 tl den et sattınız. Çiftçiden 3 tl den süt aldınız, millete sütü 8 tl den geçirdiniz. Çiftçiden 20 krş soğan alıp stokladınız millete 2 tl den pazar manav markette sattınız.

 0
STOKÇULAR, FAİZCİLER, KOMİSYONCULAR

Çiftçiden 14 tl den ayçekirdegi aldınız millete yağ karışımı yaptınız 100'den yağ sattınız. Çiftçinin tarlasından 50 krş dan ıspanak pırasa aldınız millete çarşı pazar 5 tl den sattınız. Siz ne utanmaz ne karaktersiz adamlık yaptınız. Çiftçiyi mağdur ettiniz, tüketici milletimizi canından ettiniz. 

Beş on firma bir araya geldiniz, Kafanıza göre hareket ettiniz, Milletin bir lokma ekmeğini dar boğaz ettiniz. 

Serbest piyasa dediniz; Milletimizin canını ciğerini pestil ettiniz. Dolar artınca fiyatları artıran, Dolar düşünce fiyatları düşürmeyen ve en tepede fiyatları endeksleterek bekleten sizlere hakkımızı haram ediyoruz. 

Altın fiyatlarını artırarak milletin gençliğinin yapacak olan düğünlerine derneğine hipotek koyan eşya fiyatlarını kat kat artıran çakallara hakkımızı helal etmiyoruz.

Üreticiyi küstüren, Tüketiciyi mutsuz eden tüm karaktersiz aracılara, komisyoculara lanet olsun. Bu bizim piyasamız olamaz arkadaşlar.

Tarım ve Hayvancılık Ülkesi olan Ülkemizde samimi söylüyorum valahi bu üst rakamlar bizim rakamlarımız olamaz. Gübreyi, hayvan yemini 100%100 ve 100%500 artırdınız, ithal ayağına yattınız, dolara kapak attınız,hayatımızı alt üst yaptınız. 

Çiftçiyi ezen tüketiciyi bezdiren bu çakallara bir üretici ve aynı zamanda bir tüketici olarak hakkımı helal etmiyorum. Devletini üzen, Milletini üzen, Çiftçisini üzen, Üreticisini üzen, tarlaları, hayvanları ve bereketli Anadolu Coğrafyasını üzen kıran inciten ve Emperyalist akıma kol kanat açan ve hainliği kendisini şeref sayan tüm karaktersiz ve şerefsiz tiplere lanet olsun.

Rabbim'den dualarım stokçulara ve fırsatçılara fırsat vermesin istiyorum. Tez vakitte hayat normale girer ve millet olarak yüzümüz güler diyorum ve her şeyin milletimizin adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Hakan Yiğit AkOcaklar Derneği Genel Başkanı

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Tahirkavri Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi Cep: 05347170129