SURREAL ESPORTS DA AVRUPAYA VEDA ETTİ! (BİG 3-0 SURREAL )

Valorant oyunu çıktığı günden beri en büyük patlama yaptığı ülkelerden bir olan ülkemizde, maalesef bir avrupa başarısızlığı daha ekleniyor. Bu başarısızlık kelimesini yeni kurulmuş bir ekip olan Sürreal için söylemek haksızlık olsa da ülke bazında maalesef işler iyiye gitmiyor. Detaylar haberin devamında.

 0
SURREAL ESPORTS DA AVRUPAYA VEDA ETTİ! (BİG 3-0 SURREAL )

Geçmişten Günümüze Valorant

Oyun çıktığı günden itibaren inanılmaz Türk oyuncuları her zaman parlasa da hatta birkaç sporcumuz (Cned ve Paura) Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları yaşasa da bunlar Avrupa takımları ile birlikte gerçekleşmişti. Türk takımları olarak ise en büyük başarımız EMEA Challengers 2.liği. 

2022 Turnuvaları

2022 yılında Avrupa turnuvalarına ülkemizden SMB ve BBL katılmaya hak kazandı. Gruplar mücadelesinde 4. olan BBL ligde kalmayı başarırken SMB son sırada yer alarak bir alt kümeye düştü. Bir alt kümede tekrar lige çıkmak için verilen mücadelede ülkemizden Surreal ve üst ligden düşen SMB mücadele etti. Bu mücadelelerde bazı aksaklıklara da maruz kalan SMB takımımız favori olduğu turnuvada erkenden beklenmedik bir kayıp yaşadı ve turnuvaya erken veda etti. Sürreal ekibimiz ise yeni kurulan bir ekip olmasına karşın çok ciddi işler başarıp kaybedenler ağacından finale kadar yükseldiler fakat ne yazık ki sonunu getiremediler. Verdikleri mücadele ve yaşattıkları heyecan için Sürreal ailesine teşekkür ediyoruz.

Bu Sonuçlarla Birlikte Ne Oldu ?

 Türk takımları için ayrılan Avrupa kotası iyice daralmış durumda ve ülkemizi Avrupada sadece BBL temsil edebilecek. Oyunun ilk çıktığı zamanlarda 3 takımımız birden avrupada yarışır iken alınan üst üste kötü sonuçlar kota sayısını oldukça düşürdü. Dileriz bireysel yeteneklerimiz takım oyununa daha çok uyum sağlar ve avrupada takım bazında sürekli başarılar elde ederiz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow