Sürüş Sırasında Arabanızın Kapanmasının 5 Nedeni

Aracınızın hiçliğin ortasında durmasına neden olabilecek bazı ana nedenleri bulalım.

 0
Sürüş Sırasında Arabanızın Kapanmasının 5 Nedeni

Bir arabanız olduğunda, ona bakmak sizin sorumluluğunuzdadır. Pek çok araba sahibi, bir arabanın sihirli toz üzerinde çalıştığını düşünüyor.

Arabanızın uzun süre formda kalmasını sağlamak için diğer şeylerin yanı sıra aracınızdaki yağı, gazı ve soğutucuyu sürekli kontrol etmeniz gerekir.

Arabanız hakkında temel bilgiye sahip olmak, arabanızın sürüş sırasında durması gibi mekanik bir soruna karşı koymanıza yardımcı olabilir.

Aracınızın hiçliğin ortasında durmasına neden olabilecek bazı ana nedenleri  derledik .

Boş Yakıt Deposu

Here's How Driving on an Empty Tank Can Ruin Your Car | Mental Floss

Arabanız yolda rastgele giderken kapandığında, kontrol etmeniz gereken ilk şey arabanızın yakıt deposudur. Çoğumuzun başına gelen  boş bir yakıt deposu olur. Elbette yakıtı olmayan bir arabayı süremezsiniz. Bu nedenle, yakıt göstergesine bakmak sizi kesinlikle  saatlerce yollarda ayakta durmaktan kurtarabilir. Bu durumun arabanıza gelmeye devam etmesi durumunda, yakıt göstergenizi kontrol etmek için bir araba tamirine gitmeniz gerekebilir çünkü bu size yanlış okuma verebilir.

Alternatörde Sıkıntı Olabilir

How the Alternator on a Car Works

Bir hatalı alternatör, arabanızın yolun ortasında durmasına neden olan en beklenen nedenlerden biridir. Dolayısıyla, araba alternatöründe bir sorun varsa, elektrik sistemini şarj etme kabiliyetini kaybeder ve bu da güç kaybına neden olur. Evet, araba sürerken bile? Siz aracı boşta çalıştırana kadar güç kademeli olarak tükenebilir. Bu nedenle, pil tekrar bitmeden önce şarj etmeniz gerekebilir. Normalde bu, sizi yollarda zorlu bir duruma sokarak beklenmedik bir kapanmaya neden olabilir.

Arızalı  Sensörler

Hiç şüphe yok ki, son teknoloji araçların gelişi ile herhangi bir arıza ve hata olasılığı en aza indirilmiştir. Peki ya modern arabalardaki sensörlerin bile yanlış bilgileri ileterek kafanızı karıştırabileceğini söylesek? İşte bu  riske karşı  arada bir aracınızı  kontrol ettirmeniz gerekir.

Yakıt Pompası Endişesi

How to spot a malfunctioning fuel pump - HONK

Sürüş sırasında arabanızın kapanmasına neden olan bir başka neden de yakıt pompasıyla ilgili sorunlardır. Pompa veya filtrede tıkanma varsa, aniden yollarda giderken arabanızın kapanmasına neden olur. Bu nedenle, uzun bir mesafe sürmeden önce yakıt pompasını, filtresini kontrol etmek ve temizlemek her zaman akıllıcadır.

Kontak Anahtarıyla ilgili sorunlar

An Ignition Key is Put Stok Videosu (%100 Telifsiz) 5447288 | Shutterstock

Aracınızın aniden giderken kapanması kontak anahtarından kaynaklanabilir. Kontak anahtarı kırıldığında, bu, sokağın yuvarlak bir yamasına çarpmak gibi titreşimler nedeniyle motorunuzda bir kayba veya güç kaybına neden olur. Güç kaybı, siz yolda sürerken arabanızın motorunun aniden ölmesine neden olur.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow