Gluten Duyarlılığı Sivilce Yapar Mı?

Birçok hastalıkla ilişkilendirilen glutenin, deri üzerinde yanma, kızarma, kaşınma ve kabarıklığa yol açması akla 'Sivilce yapar mı?' sorusunu getiriyor. Glutensiz yaşamın akneyi iyileştirdiğine, deri üzerinde olumlu etkileri olduğuna dair görüşler olsa da, glutenin sivilceye neden olduğuna dair herhangi bir tıbbi rapor bulunmamakta. 

 0
Gluten Duyarlılığı Sivilce Yapar Mı?

Birçok hastalıkla ilişkilendirilen glutenin, deri üzerinde yanma, kızarma, kaşınma ve kabarıklığa yol açması akla 'Sivilce yapar mı?' sorusunu getiriyor. Akne problemi yaşayan kişiler doğal olarak bu sorunun cevabını merak etmekte.

Gluten hassasiyeti ömür boyu devam eden bir alerjidir. Bu alerjiden muzdarip insanlarda sıklıkla akne, kronik egzama, ciltte sulu ve kaşıntılı kabarcıklar, kızarıklık, deri döküntüsü gibi dermatolojik rahatsızlıklar gözlemleniyor. Kabarcıklar da genelde sivilce ile karıştırılıyor. Hal böyle olduğunda glutenin sivilce yaptığı düşünülüyor. Fakat durumun böyle olduğunu kanıtlayan hiçbir şey yok.

Glutensiz yaşamın akneyi iyileştirdiğine, deri üzerinde olumlu etkileri olduğuna dair görüşler olsa da, glutenin sivilceye neden olduğuna dair herhangi bir tıbbi rapor bulunmamakta. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow