Ölüm Anında Beyaz Işık Görülüyor mu?

Ölüm tehlikesi ile burun buruna gelen her insanın kullandığı cümlelerdir hayatım film şeridi gibi önümden geçti, tünelin ucunda beyaz bir ışık vardı, beyaz ışığa doğru yürüdüm.  Bu durumla ilgili yapılan bir araştırma bu durumu, tehlike anında beyindeki elektrik dalgalarının yoğunlaşmasıyla ilişkilendiriyor.

 0
Ölüm Anında Beyaz Işık Görülüyor mu?

Ölüm tehlikesi ile burun buruna gelen her insanın kullandığı cümlelerdir hayatım film şeridi gibi önümden geçti, tünelin ucunda beyaz bir ışık vardı, beyaz ışığa doğru yürüdüm. 

Bu durumla ilgili yapılan bir araştırma bu durumu, tehlike anında beyindeki elektrik dalgalarının yoğunlaşmasıyla ilişkilendiriyor.

Amerika’da Michigan Üniversitesi'nin sıçanlar üzerinde yaptığı bir deneyde, ölmek üzere olan sıçanların kalbi durduktan 30 saniye sonra beyinlerinde yüksek frekanslı dalgaların oluştuğu görüldü. Bu dalga görme merkezini yüksek oranda uyardığından dolayı Michigan Üniversitesi, beyaz ışık görülme ihtimali olduğunu, sebebinin de yüksek frekanslı dalgaların görme merkezini uyarması olabileceğini belirtiyor.

Bu konu hakkında yapılan ve kesin sonuç alınan herhangi bir araştırma bulunmamakta. Ölüp dirilen ve hayata devam eden biri de olamayacağına göre beyaz ışık, gizemini koruyacak gibi duruyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow