TEHLİKE! İSTANBUL'DA ULUSAL BİR SORUN

Değişen iklim krizleri ve bunun getirdiği felaketlere bir yenisi daha ekleniyor. Yeni tehlikeli felaketin adı: Asya Kaplan Sivrisineği. Ciddi problemlere yol açabilen bu tür artık İstanbul'da yerleşik hale geldi.

 0
TEHLİKE! İSTANBUL'DA ULUSAL BİR SORUN

Bozulan Dünya Yeni Problemler

Daha önce yine enerjilerin dengesizliği ile ilgii dünyanın büyük bir problem ile karşı karşıya kaldığını ve bunun sebebini önceki haberlerimde detaylıca anlatmıştım. Şimdi ise kısaca özetlemek gerekirse doğanın bozulan dengesi ile beklenmedik yerlerde beklenmedik felaketler gerçekleşiyor ve beklenmedik yerlerde olmaması gereken türler çoğalıyor. Bu da şehirde aslanın veya kaplanın gezmesi kadar olağanüstü durumları ortaya çıkarıyor. Ve şimdi İstanbul'da da çok tehlikeli bir tür meydana geldi.

Nedir Bu Asya Kaplan Sivrisineği

Her avrupalı insan gibi ben de ilk kez adını duydum bu canlının adını. Uzak doğu temelli bir hayvan olmasına rağmen iyiden iyiye bozulan dünya genelindeki iklim bozukluğu ve globalleşen dünyanın etkisi ile bir çok avrupa ülkelerine kadar yayılmıştı. Öldürücü olduğu belirtilen türün astım ve bazı alerjik reaksiyonları da tetiklediği belirtildi.

Yerleşik Hale Geldi

Asya Kaplan Sivrisineği sadece görülen bir tür olarak değil yerleşik olan bir tür olarak daha da büyük bir tehlike arz ediyor. Marmara bölgesinde sık görülmesi ve hatta maruz kalanlara dahi rastlanması bizler için hiç iyi haber değil. Bu türün canlılığını koruması ve hızlıca çoğalması da tehlikenin boyutunu ve bir an önce önlem alınması gerektiğinin göstergesi.

Artık Ulusal Bir Sorun

Yukarıdaki tüm bilgile ışığında bunun artık bir ulusal bir problem olduğunu ve bir an önce önlem alınması gerektiğini belirtmeme gerek yok herhalde.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow