TEKNOPARK

Türkiye Cumhuriyeti' ne her anlamda katkı ve deger sağlayan Teknopark, saygıdeğer çalışanları ve çalışkan personeliyle ülkemize başarılar kazandırmaktadır. Teknolojik gelişmelerin takip edildiği geliştirildiği ve üretildiği bir mecraadır burası.

 0
TEKNOPARK

Osmanlı İmparatorluğu' nun son başkenti, Türkiye Cumhuriyeti' nin kalbi İstanbul. Kimilerine göre taşı toprağı altın, kimilerine göre yaşam şartları ağır ve hayat pahalılıği olan şehir.Türkiye' nin hem nüfus olarak en kalabalık şehri hem de Türkiye ekonomisinin lokomotifi.

İstanbul' un iyisini, iyi olmayanını anlat anlat bitmez. Ben size güzel gördüklerim arasından sadece bir tek şeyini anlatacağım.

İstanbul  Anadolu yakası' nda Pendik İlçesi Kurtköy mahallesi' nde Sabiha Gökçen Hava Limanı' na komşu denebilecek kadar yakınlıktaki "Teknopark" tan bahsedeceğim. 

Burası; Avrupa temaslarında ki gözlemleri sonucu bizde de niye olmasın düşüncesiyle Turgut Özal  tarafından projelendirilen bir yer. Adından da anlaşılabileceği üzere burası, teknoloji ye ait gelişmelerin, araştırmaların  yapıldığı küçük grupların şirketlerin ve bireylerin bir arada olduğu yer.

Burada tek tek veya ortaklaşa geliştirilen projeler ülkemizin her anlamda gelişimi için katkı sağlayan değerlerdir. Saygın mühendisler, tekniker, teknisyenler, programcılar burada görev alarak ülkemize katķı ve değer sağlama girişimi içinde bulunmaktadırlar.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi