Telefonunuzu Kutudan Yeni Çıkmış Gibi Hızlandırabilecek 8 Yöntem

Telefonunuzun hızını artırabilecek ve ömrünü uzatabilecek numaralara bir göz atın

 0
Telefonunuzu Kutudan Yeni Çıkmış Gibi Hızlandırabilecek 8 Yöntem

Telefonunuzu yeniden başlatmak, diğer şeylerin yanı sıra telefonunuzun hızını korumak için gerekli bir harekettir. Ancak, birçok kişinin önerdiği gibi haftada yalnızca bir kez yeterli olmayabilir. Ayrıca, telefonunuzun bellek kapasitesi düşükse uygulamalarınızı ve Android'inizin yeni sürümlerini güncellemeyi düşünebilirsiniz. Yeni yükseltmeler, cihazınıza yarardan çok zarar verebilir. İşte telefonunuzun hızını artırabilecek ve ömrünü uzatabilecek 8 akıllı numara

Telefonunuzu haftada 3 kez yeniden başlatın

Telefonlarımızın RAM'i yeni uygulamaları kullanmaya ve indirmeye devam ettikçe daha da doluyor. Telefonumuzun daha hızlı çalışması için biraz yer açmanın tek çözümü, onu haftada 3 kez yeniden başlatmaktır. Bu şekilde, tüm RAM temizlenir ve yeniden başlayabilirsiniz. İşleri kolaylaştırmak için, ayar menünüzü kullanarak istediğiniz gün ve saatler için otomatik yeniden başlatmalar ayarlayabilirsiniz.

Uygulamalarınızı yalnızca Wi-Fi kullanarak güncelleyin

Uygulamalarınızı güncellemenin çok önemli olduğu bir sır değil, ancak verilerinizi kullanırken bunu yapmamalısınız. Bunun nedeni, birçok uygulamanın boyutunun çok büyük olması ve verilerinizi çok hızlı tüketmesidir, bu da telefonunuzun performansını yavaşlatan bir şeydir. Ayarlarınıza gidip uygulamalarınızı güncellemenin tek yolu olarak Wi-Fi'yi seçerek bunu düzeltebilirsiniz. 100 MB'ı aşan uygulamaları güncellemek için verilerinizi kullanmamanız en iyisidir.

Mümkün olduğunca az veri kullanmak isteyebileceğiniz başka bir neden de, cihazınızın çok sık yavaşlamasıdır. Bir baz istasyonundan ne kadar uzakta olduğunuza veya evinizdeki duvarların malzemesine bağlı olarak, veriler verimsiz çalışma eğilimindedir. Bu nedenle, yalnızca işinizi yapmak için harcadığınız zamanı iki katına çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda tüm telefonunuz daha fazla çaba harcar, bu nedenle daha fazla pil ömrü tüketir.

Bir ortam ekranı kullanıyorsanız, kapatın

Bu, ekranınızın kilidini açmak zorunda kalmadan bildirimlerinizi kolayca görmenizi sağlayan harika bir özelliktir. Ancak, pilinizi diğer ayarlardan daha hızlı tüketir ve bu da uzun vadede telefonunuzun sağlığına zarar verir. Sadece bu değil, aynı zamanda telefonunuzu şarj ederken  ortam ekranı  açık ise şarj işlemi tamamlanması zaman alabilen bir işlem olduğundan dolayı telefonunuza zarar verebilir.

Chrome'da veri tasarrufunu etkinleştirin

Veriler, cep telefonu kullanıcılarının yaklaşık %90'ının göz atma işlemleri için Chrome'a güvendiğini ve bu nedenle veri tasarrufu ayarının hayat kurtarıcı olabileceğini gösteriyor. Bunun nedeni, bu ayarın görüntülediğimiz sayfaları %30 ve izlediğimiz videoları %50 oranında sıkıştırmasıdır. Böylece çok daha az veri kullanıyoruz ve internette çok daha hızlı gezinebiliyoruz. Tek yapmanız gereken Chrome'un ayarlarına gitmek ve veri tasarrufu özelliğini etkinleştirmek.

Sistem belleğini gün boyunca birkaç kez temizleyin

Genellikle Android sistemler gereksiz işlemleri kendiliğinden kapatır ancak bu sizin kendi başınıza da yapabileceğiniz bir işlemdir. Sistem belleğinizi gün içinde istediğiniz kadar temizlemek, telefonunuzun hızını artırmaya devam edecektir. Bunu sizin için yapmayı vaat eden uygulamalar var, ancak bunlar yer kaplıyor ve bazen pilinizi tüketiyor. Bu nedenle manuel temizleme yapmak, telefonunuzu herhangi bir uygulamadan daha doğru bir şekilde hızlandıracaktır.

Uygulamaların hafif sürümlerini yükleyin

Yepyeni telefonlar bile bazı ağır uygulamaları işlemekte zorluk çekebilir ve bu da telefonunuzun hızını etkiler. Bu nedenle, uygulamaların hafif sürümleri, sizi yavaşlatmadan size etkinlik sunabilir. Telefonunuz biraz eskiyse ve hafızası sıfıra yakınsa bu özellikle önemlidir. Bu hafif sürümlerden bazıları, 1 GB kadar düşük RAM'e sahip telefonları bile barındırabilir.

Çok fazla güncelleme ve yükseltme yapmayın

Bu alışılmışın dışında görünebilir, ancak telefonunuz yepyeni değilse, yeni sürümler ve yükseltmeler onu yavaşlatacaktır. Ayrıca hafızanız dolmak üzereyse güncellemelerle daha da zorlamak hızınızı olumsuz etkileyecektir. Android'inizi güncelleme yapmadan kullanmaya devam edebileceğinizi unutmayın, tek dezavantajı yeni özellikleri alamamanızdır. Bu nedenle, yalnızca temel bilgilere ihtiyacınız varsa, birkaç yeni eklemeyi kaçırmayı göze alabilirsiniz.

Telefonunuzu aşırı sıcaklıklara maruz bırakmaktan kaçının

Cihazlar, çok soğuk veya çok yüksek sıcaklıklara maruz kaldıklarında pillerinin bittiğini göreceklerdir. Bu nedenle telefonlarımızı çok sıcak günlerde güneş ışığına maruz bırakmamamız tavsiye edilir. Ayrıca, bir arama yapmamız veya yol tarifi aramamız gerekirse, dondurucu soğukta telefonlarımızı çıkarmamamız tavsiye edilir. Sonuç olarak, telefonlarımızı sıcak tutmamız gerekiyor, ancak aşırı ısınma noktasında değil.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow