TIRNAK BAKIMI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Güzelliğimiz ve el bakımımızın en önemli parçası olan tırnaklarımızı daha sağlıklı uzatmak ve bakım yapmak için yapmanız gerekenleri sayfamızda bulabilirsiniz.

 0

1. BESLENMENİZE DİKKAT EDİN

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN

Beslenmemiz tüm vücudumuza etki ettiği gibi tırnak sağlığımızı da etkiler.Demir, A vitamini, B12, Çinko, H vitamini içeren besinler tırnakalrımızı besler. Bunların yanında bol bol su içmek de tırnak sağlığımızı etkiler.

2. ASETON

ASETON

Aseton kullandıktan sonra mutlaka ellerinizi yıkayıp oje sürün.

Kullandığınız ojeye göre aseton kullanın. Mesela koyu renk oje sürdüyseniz koyu renk ojeler için tasarlanmış aseton kullanabilirsiniz.

3. TIRNAK ŞEKLİ

TIRNAK ŞEKLİ

Kırılan tırnaklarınızın sebebinin tırnak şekliniz olduğunu da düşünmelisiniz. Tırnak şeklinizi kare yerine resimde olduğu gibi badem tırnak tercih edebilirsiniz. 

4. TIRNAK BAKIMI

TIRNAK BAKIMI

Yine kırılan tırnaklar için ılık suyla dolu bir kâsenin içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonun suyunu koyun. Tırnaklarınızı 10 dakika bu karışımın içinde bekletin. Tırnaklarınızın güçlenmesini bu sayede sağlayabilirsiniz.

5. SARARAN TIRNAK

SARARAN TIRNAK

Diş macununu temiz bir diş fırçasına sürün ve tırnaklarınızı yavaş hareketlerle fırçalıyın. Düzenli kullanımda etkisini gösterecektir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow