Tüm Zamanların En Popüler 10 Kadın Saç Modeli

Tüm zamanların en iyi ve en popüler 10 saç stiline göz atın.

 0
Tüm Zamanların En Popüler 10 Kadın  Saç Modeli

Tarih boyunca insanlar, büyük ölçüde içinde yaşadıkları kültürün modası tarafından belirlenen çok çeşitli şekillerde saçlarını yapmışlardır . Saç stilleri; sosyal sınıfın, yaşın, medeni durumun, ırk kimliğinin, siyasi inançların ve cinsiyetle ilgili tutumların belirteçleri ve göstergesidir. . Hiç şüphe yok ki azımsanmıyacak çoğunluk  çoğu güzellik ipuçlarınızı ünlülerden alıyor. Son zamanlarda saç şirketi Goody'nin yaptığı bir anket, ünlülerden ilham alan en popüler altı saç stilini geri sayarak resmi olarak onayladı. 

10. Blake Lively’nin Katmanlı Kilitleri

"Rachel" ın popülaritesini alt etmeye hazır olan, Blake Lively’nin uzun, sarışın Gossip Girl saçları, Amerikan salonlarında en çok talep edilen ve en popüler saç stillerinden biri haline geldi - hatta çılgınlığı kronikleştiren bir New York Times makalesine yol açtı.

9. Mia Farrow’un Pixie Crop'u

Mia Farrow, şimdiye kadarki en meşhur Pixie Cuts' stiline sahip. 1968'de, Vidal Sassoon, Mia Farrow'a Rosemary’s Baby filmi için bu aşırı saç kesimini verdikten sonra, binlerce kadın, geleneksel kadınsı güzellik standartlarının yanı sıra, birkaç santim saç kestirmek için hevesle salonlara koştu.

8. Marilyn Monroe’nun Sarışın Bukleleri

Marilyn Monroe doğal olarak  sarışındı. Milyonlarca kadın onun tarzını ve saçını şekillendirme ve renklendirme şeklini taklit etti. Sarışın retro dalgaları, somurtkan dudakları ve seksi figürü efsanevidir. Saç modeli, imajının ve çekiciliğinin bir parçası oldu. Tarihde  Marilyn Monroe'dan daha ünlü bir sarışın yoktur. Bu görünümü icat etmemiş olabilir, ama kesinlikle ona sahipti. Şişko sarışın olmaya cesaretiniz varsa, bu tarz yine de seksi çekiciliği  garanti eder. 

7. Michelle Obama’nın Klasik Kesimi

2007'de Obama bilinmeyen bir siyasi eşti. Beyaz Saray'a yükseldiğinden beri, kısmen zarafeti, karakteri ve bu zamansız ve gurur verici kesim sayesinde, spot ışıklarını güvenle ve zarafetle  aldı.

6. Farrah Fawcett’in Tüylü Flip

Saç kesimi, 1970'lerde ve 1980'lerin başında erkekler ve kadınlarla olağanüstü popülerlik kazandı. Saçlar her iki tarafta uzamıştı (normalde kulakları kaplıyordu, omuz uzunluğunda olabilirdi), katlanmamıştı (kıvırcık saçlı bazı erkeklerde kat kat yapmıştı). Tüyler, kuş tüylerine benzer bir görünüm verecek şekilde yanlardan geriye doğru fırçalanır. The Goodies'den Tim Brooke Taylor ve Eric Idle, Farrah Fawcett ve Don Johnson da dahil olmak üzere pek çok ünlü bu stili bir zaman veya daha fazla kullandı. 70'ler ve Fawcett artık aramızda olmasa da, bu klasik tarz hala her yerde bayanların favorisi.

5. Victoria Beckham’ın Posh Pageboy'u

Victoria Beckham "Posh" tenini atmaya karar verdiğinde, makasları kilitlerine götürdü ve bu yapılandırılmış stille kendini simge statüsüne fırlattı. Asimetrik kesimi, her demografide kadınların bir başka favorisidir. Bu, dünyadaki en popüler Saç Modellerinden biri haline geldi.

4. Prenses Diana'nın Kraliyet Yapısı

Kısa, trajik hayatı boyunca, Diana zarafetin zirvesine ulaştı ve en tanınmış, en çok beğenilen ve en popüler saç stillerinden birini yarattı. Ankete göre, kesimi tüm yaş gruplarındaki kadınlar arasında hala popüler.

3. Dannii Minogue’dan Şık Bob

 Daha şık ve seksi kısa bir saç kesimi mi istiyorsunuz? Öyleyse, Dannii Minogue bob saç modeli tam size göre! Bu tarzın bakımı çok kolay, saçı her yerde basit, şık giymeyi seven kızlar için gerçek bir "yıka ve giy" tarzı.

Minogue’un kusursuz bob'u hem sofistike hem de kendinden emin - sinirli, anlamsız her kadın için mükemmel bir tamamlayıcı. Bu saç modeli, bazı çevrelerde "A Line Bob" veya "Chinese Bob" olarak da bilinir.

2. Meg Ryan’ın  Shagı 

Meg Ryan, şık Sally Hershberger tüylü saç kesimi ile ünlü olabilir, ancak 48 yaşındaki yıldız, kariyerinde birçok güzellik dönüşümünden geçti. Ryan aptal ama seksi, tuhaf kızı canlandırarak bir kariyer yaptı - bu dalgalı, şevkli sevişmenin en iyi vücut bulduğu bir kişilik. Bu görünüm Goody’nin anketindeki ilk ikinci oldu.  İlginç olan, bu film  saç modeli bugün hala popüler.

1. Jennifer Aniston’ın "Rachel" Kesimi

Rachel saç kesimi, Jennifer Aniston tarafından popüler Amerikan sitcom Friends (1994) sezonunda tanıtılan ve adını Rachel Green karakterinden alan, kabarık, kare katmanlı bir saç modelidir. Aniston saç stilini beğenmedi ve tutmadı, ancak kesim yaygın olarak taklit edildi ve hala popüler, 11 milyondan fazla kadın kesimi denedi. On beş yıl sonra hala sıkça talep edilen bir stil, "Rachel" ı tüm zamanların en popüler saç modellerinden biri yapıyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow