TÜRKİYE'NİN EN İYİ LİSELERİ

Üniversite kadar liselerin de öneminin bulunduğu bu dönemde bildiğiniz gibi liseler nitelikli ve niteliksiz olarak ikiye ayrıldı. Biz sizlerle hem nitelikli hem de en iyi liseleri konuşacağız.

 0

1. GALATASARAY LİSESİ

Galatasaray Lise'si Türkiye'nin en yüksek puanlı lisesi konumunda. Şöyle ki ilk LGS senesinde okula yerleşen tüm öğrencilerin aldığı puan 500 tam puandı. Okul diğer liselerden farklı olarak hazırlık seneside veriyor. yani 4+1 ile okul 5 yıl eğitim vermiş oluyor. Okulda İngilizce'nin yanı sıra Fransızca ve İtalyanca eğitimleri de veriliyor. 

2. İSTANBUL ERKEK LİSESİ

Yine İstanbul'da bulunan bir lise olan İstanbul Erkek Lisesi 1884 tarihinde kurulmuş. Şimdiki adını ise 1923 tarihinde Cumhuriyet ile birlikte almış. Okul Alman Hükümeti ile ortak iş birliği yapıyor ve Almanca eğitim veriyor. Glatasaray gibi bu okul da 5 sene eğitim veriyor. Okulda fen ve matematik dersleri Almanca öğretiliyor.

3. ANKARA FEN LİSESİ

Türkiye'nin en iyi fen liseleri listesinin başında olan Ankara fen Lisesi iddialı projeleri öne çıkıyor. Lisye giriş Sınavında taban puanı ise 490.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow