TÜRKİYE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ

URAP'ın yayınladığı en iyi üniversiteler sıralaması, okulların öğrenci sayısı, bütçesi ve kayıtlı öğrenci listesi belli oldu. Gelin hep beraber ülkemizin en iyi üniversitelerine bakalım

 0

1. HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunan Hacettepe üniveristesi listemizin 1. sırasında yerini alıyor. Okul özellikle de Tıp Fakültesi ile sürekli sözünü geçiriyor. 1967 tarihinde kurulmuştur.  En büyük kampüsü Beytepe Kampüsü olan hacettepe Üniversitesi'nin toplam 5 tane kampüsü bulunuyor.

2. ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERİSTESİ

Kısaca ODTÜ olarak bildiğimiz Orta Doğu Teknik Üniveristesi yine başkent olan Ankara'da bulunuyor. Pkulun kuruluş tarihi ise 15 Kasım 1956.  Okulda 2015 senesinde kayıtlı öğrenci sayısı 26.500. Şunu da söyleyelim Orta Doğu Teknik Üniveristesi bir devlet üniversitesidir.

3. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

1773 tarihinde İstanul'da kurulan üniversite yine bir devlet üniversitesi.  Okul 3. Mustafa döneminde mühendislik eğitimi vermek amacıyla kurulmuştur. 2015 senesinde kayıtlı öğrenci sayısı ise 38.198. Okulun maskotu ise arı. Sloganı ise "Asırlardır Çağdaş"  Okulun eğitim dilleri ise Türkçe ve İngilizce. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow