Twitter, Başkan Trump'ı kalıcı olarak Engelledi

Şirket Cuma akşamı Twitter'ın Başkan Trump'ı platformundan uzaklaştırdığını söyledi.

 1
Twitter, Başkan Trump'ı kalıcı olarak Engelledi

Twitter, "@realDonaldTrump hesabından gelen son Tweetleri ve bunların etrafındaki bağlamı yakından inceledikten sonra, daha fazla şiddet kışkırtma riski nedeniyle hesabı kalıcı olarak askıya aldık" dedi.

Twitter'ın kararı, Trump'ın Cuma günü öğleden sonra yazdığı iki tweet'in ardından sonuncusu olacaktı. Twitter, tweetlerin şirketin şiddeti yüceltmeye karşı politikasını ihlal ettiğini söyledi.

Twitter yaptığı açıklamada, "Yasaktan kaçınmak için başka bir hesabın kullanıldığı anlaşılırsa , bu da askıya alınabilir." Dedi. "@POTUS ve @WhiteHouse gibi devlet hesapları için, bu hesapları askıya almayacağız, ancak kullanımlarını sınırlandırmak için önlem alacağız. Ancak, bu hesaplar zaman içinde yeni yönetime aktarılacak ve Twitter tarafından askıya alınmayacaktır. 

Trump, Twitter'ın yasağından sonra  kendisi veya onun adına hareket eden biri @ POTUS hesabından tweet atmaya  çalıştı.

Tweet'de "Uzun zamandır söylediğim gibi, Twitter konuşma özgürlüğünü yasaklamakta daha da ileri gitti ve bu gece Twitter , hesabımı platformlarından kaldırmak, beni susturmak için Demokratlar ve Radikal Sol ile koordineli bir şekilde çalıştılar." yazıyordu .

Tweetler atıldıktan sonra  anında kayboldu.

Twitter'ın  Abd Başkanının hesabını engellemesi  " Twitter, Amerikan başkanının hesabını engelleyecek güce sahipse  kaos ortamında dünya liderlerininde hesabını engelleyebilirmi " sorusunu akıllara getirdi.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow