UÇAN OTOMOBİL GERÇEKLEŞİYOR MU?

En ütopik hayallerden biri olarak gösterilen uçan arabalar da teknolojinin inanılmaz boyuttaki ilerleyişi ile birlikte haya olmaktan çıkıyor ve gerçeğe dönüşüyor. İlk testi başarılı bir şekilde gerçekleştirilen uçan otomobil ilerisi için olumlu işler vaat ediyor. Detaylara gelin birlikte bakalım.

 0
UÇAN OTOMOBİL GERÇEKLEŞİYOR MU?

Uzun zamandır bilim insanlarının üzerine uğraştığı ve bir kısım tarafından tamamen hayal ürünü olarak görülen uçan arablar için ilk adım atıldı ve test başarıyla tamamlandı. Slovakya'nın Nitra kentindeki havalimanından kalkan uçan araba başkent Bratislava'daki uluslararası havalimanına iniş yaptı. Klein Vision şirketinin geliştirdiği uçan araba olan AirCar'ın arabadan uçağa dönüşmesi sadece 2 dakika 15 saniye sürüyor. Yaklaşık 200 kilograma kadar taşıyabilme özelliği bulunan araba 35 dakikalık testi başarıyla gerçekleştirdi. İki şehir arasında uçan araba 2500 metre yüksekliğe ve 170 kilometre hıza ulaştı. Piyasaya çıkması durumunda ekonomik verileri ve gündemi tamamen değiştireceği düşünülen uçan arabalar için bazı şirketler şimdiden sermayelerini bile ayırmış durumda. Bakalım ilerleyen günler bizlere neler gösterecek?

Peki sizce uçan araba hayali gerçek olacak mı? Eğer olacağını düşünüyorsanız bunu ne zaman bekliyorsunuz, yakın bir gelecekte mi yoksa çok daha uzun vaadede mi?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow