Ülkenin Ekonomisi neden böyle ?

Ülkemizin ekonomisi gerçekten gittikçe kötüleşen ve acilen çözülmesi gereken bir durum. Peki ya bunu nasıl sağlarız ? Devletin adımlarının önemli olduğu kadar bizim adımlarımızda önemlidir. Peki ne mi yapmalıyız ?

 0
Ülkenin Ekonomisi neden böyle ?

Ülkenin ekonomisi gerçekten de gittikçe kötüleşiyor evet. Fakat bunu düzeltmek devlet ile ortak ilerleyebileceğimiz bir adım ile düzelebilir. Öncelikle neden bu durumdayız bu konuda devletin asıl suçu ne halkın asıl suçu ne bunları anlatacağım.

    Devletin suçu aslında çok basit çözümü olan bir suç. Şuan devletimiz bir çok ülkeye su pahasına ucuzdan yerler satıyor. bunları satmak yerine kendine değerlendirmesi daha iyi bir ekonomiye yol açabilirdi. Bunun dışında fabrikalaşmada ciddi sıkıntılar, Çiftçilere verilen az değer, Ressam vb. gibi sanat dallarına verilen az değer ile oluşan nedenler elbette ne kadar ekonomiden alakasız gibi dursada çok alakalıdır. Peki ya devlet ne mi yapmalı ? Evet din önemlidir fakat, sokak başına 2 cami yerine cami yapımında kısıtlama getirilip daha çok turizmlik yerlere turistlik yerler açılabilir, ekonomiyi güçlendirecek şeyler yapılabilir. Tarıma önem verip çiftçilere daha fazla yardım edebilir. 

   Peki halk olarak biz mi ne yapmalıyız ? Türk Malı olan eşyalar kullanmalıyız. Eğer dışardan alınan ürün yerine türk malı olan bir ürün aldığımızda devlet %10 kazanmak yerine %90 gibi bir oran kazanıyor. Bu yüzden türk mallarına önem vermeliyiz. Elimizde Altın, Dolar gibi TL Dışında bir şey bulundurmakta devletin kasasındaki Altın ve Dövizleri düşürüyor. bu yüzden bunları satmak devlete ufakta olsa bir yardımda buluncaktır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow