ÜNİVERSİTEDEN MEZUN OLMADAN ÖNCE ÖĞRENMENİZ GEREKEN BECERİLER

Üniversite hepimize sonsuz fırsat sunuyor. Bunları kendimizi öğrencilik hayatımızda geliştirerek çok daha iyi hale getirebiliriz. Bu listede sizlere öğrenmemiz gereken becerilerden bahsedeceğim.

 0

1. DİKSİYON

Konuşurken karşımızdaki kişiyi etkilemenin belki de en kolay yollarından biri diksiyon. Diksiyon yeteneğimiz yoksa bunları bazı ufak taktikler sayesinde geliştirebiliriz. Eğer ihtiyaç duyuluyorsa eğitimlere katılabiliriz.

2. SUNUM YAPABİLME

Sunum ben dahil eminim birçok öğrencinin korkulu rüyası olmuştur. Sahnede heyecanlanma, terleme, kekeleme gibi sorunlar yaşayabiliyoruz. Bu eğitim hayatımızı sonrasında da kariyerimizi etkileyecek bir durum olduğundan düzeltmemiz gerekiyor. 

3. YABANCI DİL

Yabancı dil öğrenmek belki de en önemli kazanmamız gereken becerilerden biri. Sadece İngilizce ile kalmayıp en çok konuşulan diller olan Hintçe, İspanyolca, Fransızca gibi dilleri de öğrenmenin bize çok fazka katkısı olacaktır. 

İnternet başta olmak üzere bu dilleri kolaylıkla ulaşabileceğiniz birçok kaynak var. 

4. SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Sivil toplum kuruluşları bizleri CV'de diğer adalardan 1-0 öne çıkaracak bir madde. Üniversite hayatımızın sadece eğitim alarak değil sosyal konularda da kendimizi geliştirebildiğimizin bir kanıtı olarak görünecektir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow