ÜNLÜ ANALİSTLERİN ALTCOİN TAHMİNLERİ! (SOL, AVAX, MANA...)

Kripto dünyası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor ve bu büyüme zaman zaman seçimlerde zorluk ve bilinmezlik yaratıyor. İşte tam da bunun için yurt dışındaki ünlü analistlerin yorumları ve değerlendirmelerini hazırladım. İyi okumalar dilerim

 0
ÜNLÜ ANALİSTLERİN ALTCOİN TAHMİNLERİ! (SOL, AVAX, MANA...)

Kripto dünyasına dair birçok gelişme ve yenilik süregelmektedir. Mevcut durumu göz önünde bulundurarak, birtakım konulara ışık tutmaya çalışacağız. Ve bunu kendi yorumlamamıza dayalı değil yurt dışı kaynaklarını derleyerek oluşturacağız. Vakit kaybetmeden en beğenilen altcoinler ve açıklamalarını listeleyelim. 

1 - SOL (Solana)

Yükselişini son bir yılda inanılmaz hızla sürdüren Solana, Ethereum'un zayıf özelliklerini güçlendirmek üzere yola çıkmış ve bu konuda epey bir yol almıştır. Düşük enerji ve yüksek işlem hızı sayesinde piyasada kendine yer edinmiştir. Altcoinler arasında en güçlüsü olarak (analistler tarafından) yorumlanan Solana, uzun vaadede yüksek büyüme yakalayabileceği öngörülüyor. Fakat tabi ki bu altcoinin de bazı sıkıntıları mevcut. Örneğin Ethereum killer olarak bahsedilmesi tamamen yanlış ve böyle bir durum söz konusu değil (analist yorumları olduğunu tekrardan hatırlatırım) büyümesi Ethereum paralelinde gerçekleşmesi öngörülüyor ve hep bir adım geride kalması muhtemel. Ayrıca büyümenin bir kısmını şimdiden yapmış olması yatırımcılar tarafından düşündürücü.

2 AVAX (Avalanche)

Yine Ethereum gibi Merkeziyetsiz projelerden biri olan Avax önemli çözümler ve geliştirmelerde bulunarak Solana gibi son 1 yılda sükse yapmıştır. Performans oranı (yükseliş yüzdesi) olarak diğer Defi projelerine nazaran daha çok beğenilmektedir. Akıllı sözleşmeleri ve güçlü beyin takım kadrosu ile en beğenilen altcoinlerden bir tanesidir. 

3 MANA (Decentraland)

Son dönemlerde oldukça popülerleşen Metaverse, NFT ve Web3.0 gibi projelerin hepsinin içinde yer alan Mana, birçok analiste göre patlamaya hazır bir bomba. Açıkçası Metaverse ve diğer kavramlar ile ilgili bilgim çok sınırlı fakat haberlerden edinilen bilgilere göre birçok büyük markanın buralara yatırım yapması, küçük yatırımcıları da cezbediyor olsa gerek. Halen popülerliği sürüyor iken önümüzdeki 1 yıllık performansı en çok merakla beklenilen coinlerden bir tanesi.

4 MATIC (Polygon)

Yüksek gas ücretleri ve bir takım sorunlara çözüm bulma yolunda ilerleyen proje ölçeklenebilirlik konusunda iyimser. Birçok CEO'nun ciddi yatırımlar yapması projeye güven tazelenmesini ve küçük yatırımcıların daha güvenli yatırım yapmasına imkan sağlıyor.

NOT: Daha birçok proje ve coinler kripto borsalarında mevcuttur. Ve hangisinin performansının daha başarılı olacağı tam bir muamma. Bu yüzden yatırım yaparken oldukça dikkatli olup iyice araştırmak gerek. Yazıda sadece haberler ve analistlerin düşünceleri mevcuttur. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmak isteyenler detaylı çalışmanın ardından kendi kararlarını vermeleri gereklidir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow