Verimli Çalışma Teknikleri

Gün içerisinde çalışma tekniklerini doğru uygulamak ve uyguladığınız tekniklerin verimli hale dönüşmesi günlük yaşam koşulları içerisinde oldukça önemlidir. Verimli çalışmak aslında kolay ve basittir. Önemli olan kendinizi tanımak ve bazı şeylerden fedakarlık edebilmektir.

 0
Verimli Çalışma Teknikleri

Araçlarınızın doğru ve düzenli kullanımı

Doğru araç tercihi iş yaşantınızın içinde bulunabilecek her türlü engellerin önüne geçmek için önemli bir etkendir. Oturduğunuz alanın gerekli araçlarla donatılması veriminizi arttırmak açısından büyük bir fark yaratmanızı sağlar.

Doğru zaman dilimi

Zamanınızı doğru bir şekilde yönetmek verimin maksimum seviyeye çıkamasın da en önemli etkendir.  Zaman kavramı fayda ve verimin birleşiminden oluşur. Günlük işlerinizi planlarken o gün bitirebileceğiniz işleri doğru ve gerçekçi bir sıraya koymanız oldukça önemlidir.

Hayır diyebilmek

Hayır demeyi bilmek işlerinizin verimini sağlayabilmek açısından oldukça önemlidir. Çünkü hayır diyebildiğin zaman aslında o ilk adımı da atmış olursunuz. Dikkatinizi dağıtacak, sizi işinizden alıkoyacak her türlü işe ve insanlara ‘’hayır’’ demeyi bilin.

Odaklanma

Odak kavramı verimin altında yatan en önemli etkinlik biçimidir. Yaptığınız iş dikkat gerektiriyorsa en önemli etken odaklanmaktır.  İşlerinizi aceleye getirmeden verimli bir hale getirmek istiyorsanız odaklanmayı bilmeniz gerekir. Bunun için bilmeniz gereken ilk şey günlük enerjinizin ne düzeyde olduğudur.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow