Vitor Hugo #Analiz

Vitor Hugo #Analiz

 0
Vitor Hugo #Analiz

Üst düzey bir stoper alındı.

OYUN KURMA Pas noktasında yanındaki adama topu veriyor genelde .Son dönemde ayağı iyi stoper klişesi çokça zihinleri zehirliyor.Savunma oyuncusunun temel savunma gereklilikleri yeterli ise ayağı iyi olması ekstradır.Hugo, son derece basitçe topu iyi şiddette yanındakine veriyor.

POZİSYON ALMA-MARKAJ Hugo'nun ve iyi stoper diyebileceğimiz her oyuncunun maalesef yetersiz olan özelliklerden ilki kuşkusuz pozisyon alma ve rakibe yakın oynama.Hugo bu konuda ciddi anlamda çok dikkatli ve pozisyon alma konusunda oldukça iyi. Kademeye girmede ve takım arkadaşı rakip oyuncu ile top kapma mücadelesi verirken alanı daraltmada başarılı.Pozisyonu doğru alma konusunda başarılı olduğu için araya atılacak ve hız gerektiren müdahaleleri çok efor sarf etmeden yapabiliyor. Çevre kontrolünü iyi yapar. Kendi sorumluluğundaki adamı tutarken ceza alanı civarında ekstra demarke kalan rakibe de müdahale etme şansı yakalıyor. Bu pozisyonda rakibin ceza yayı üzerindeki şutunu engelliyor.Top kenarlardan ceza sahasına gelirken muhakkak rakibinden daha iyi pozisyon almaya çalışıyor. Doğru pozisyonu alarak bu atakta da önce topa müdahale ediyor.

Genel olarak araya atılan toplarda rakiple koşusunu doğru yapıp , yakın kalarak başarılı oluyor. Rakip forvete yakın oynama ve markaj konusunda Trabzonspor savunması rahat nefes alacak

HAVA TOPLARI Vitor Hugo hava toplarında etkili bir oyuncu.Hava topları konusunda da savunmayı 1-2 level üste taşıyacaktır fakat Trabzonspor'u en az 4-5 level üste yaşır.Özellikle olduğu yerden topa iyi zıplıyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow