Volvo Bu Hafta Amblemini Sessizce Güncelledi

Yeni logo hala temelde her zaman sahip oldukları konseptle aynı, sadece daha temiz ve daha basit

 0
Volvo  Bu Hafta Amblemini Sessizce Güncelledi

Otomobil devi Volvo, bu hafta başlarında sosyal medya hesaplarında ve web sitesinde yeni logo görünümünü paylaştı.

İsveçli otomobil üreticisi, yeni görsel kimliği olarak düzenli ve minimal bir logo tasarımını benimsedi. Yeni logo, en son trendler göz önünde bulundurularak tasarlanırken, zamansız tasarım öğesi olan 'demir işareti'ne tutunmayı başarıyor.

Yeni logo, sağ üst köşeye yapıştırılmış çapraz bir ok bulunan bir daireye sahip, siyah ve beyaz renk şeması kullanılarak gerçekleştirilen ve kelime işareti ortada yer alan bir daireye sahip.

Volvo'nun yeni görsel kimliği, demir için eski bir simya sembolüdür. Üstte ok bulunan daire aynı zamanda mitolojide demir silahlar kullanmasıyla bilinen savaş tanrısı Mars'ı da simgelemektedir. Aynı sembol, otomobil devinin 1927'de üretilen ilk arabası olan OV 4'te de kullanıldı. 

Volvo introduces the new Iron Mark logo: simpler, flatter design; for use  on cars from 2023 onwards

Volvo'nun logosunu yenilemesi ile otomobil devi, son birkaç yılda markalaşan büyük markalar kulübüne katılıyor. BMW, Kia ve Nissan, yakın zamanda görünümlerini yeniden tasarlayan birkaç marka arasında yer alıyor. Bazı markalar yenilenmiş minimal görünümlerini ortaya çıkarmada başarılı olurken, bazıları için bu bir felaket oldu.

Yeni logoya sahip Volvo araçlarının 2023'te piyasaya sürülmesi planlanıyor; ancak yeni demir işaretini hangi aracın taşıyacağına dair bir bilgi yok. Güvenilir kaynaklara göre Volvo, yeni logoyu mevcut bir model yerine yeni nesil bir otomobilde görücüye çıkarabilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres